Teraz jest 27 maja 2018, o 10:02

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Jak zaplanować ogród? 
Autor Wiadomość

Post Jak zaplanować ogród?
Jak zabrać się za planowanie ogrodu?
Nie wiem od czego zacząć i o czym pamiętać w przypadku poszczególnych roślin.
Może są jakieś firmy, które mają w ofercie projektowanie ogrodów w Krakowie?

7 cze 2014, o 11:39
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Post Re: Jak zaplanować ogród?
Może słyszałaś o Royal Garden?
Tu jest namiar do nich: royalgarden.pl
Jest to firma, która ma w ofercie projektowanie ogrodów w Krakowie, ale zajmują się także ich późniejszą pielęgnacją, od nawożenia i podlewania, aż po koszenie trawy.
Oczywiście zakres tych usług jest ustalany indywidualnie, ale jeśli chodzi o sam projekt, to warto się właśnie w tej kwestii z nimi skontaktować.

7 cze 2014, o 16:38

ja bardzo często inspiruje się ogrodami z gazet. wiem, ze moze to smieszne, ale stworzenie pieknego ogrodu wymaga lat pracy. na samym początku pomagała mi w tym moja ciotka, która się zna na ogrodach, a później, kiedy nabrano juz wprawy, zaczęłam inspirować sie właśnie roznymi magazynami ogrodowymi

23 cze 2014, o 14:36

Bardzo dobrym sposobem na projekt ogrodu jest aspark.pl. Projektowanie, pielęgnacja oraz budowa ogrodów. Działają w woj. mazowieckim, łódzkim, lubelskim i świętokrzyskim. Po skorzystaniu z ich usług mogę je świadomie polecić !

23 sie 2014, o 22:02

mgprojekt.com.pl/blog/ Projekt ogrodu Zosia > Prosty i elegancki . Polecam osobom , które szukają pomysłu na zagospodarowanie ogrodu .

4 wrz 2014, o 12:43

Ja mam problem z początkiem prac. Mam pustą przestrzeń do zagospodarowania i rośliny, które otrzymaliśmy w prezentach. Wstępny projekt mamy i nanim się opieram. Brak finansów nie pozwoli nam na wymarzoną aranżację z donicami, łądnym tarasem, itp. Musimy na razie posadzić to, co mamy w odpowiednim miejscu. Załączam projekcik. Podszebuję pomocy we wstępnej aranżację części zielonej, ta górna, to łąka kwiatowa, dolna, ma być wyrówna na trawnik. Na górnej, przy tzw "suchej rzece" mają być zasadzone byliny pod drzewkami, marzy mi się wrzosowisko
zasadzony jest już rząd tuj brabant (około 3,5 metrowe, do przycięcia w żywopłot wiosną) dolny, prawy róg zdjęcia.

Wykratkowana jest część z kostką, ta sama kostka jest też od strony południowej domu, skąd wychodzą drzwi tarasowe. Część górna zdjęcia działki jest wyżej niż położenie domu, trochę po skosie od prawego górnego roku opadając do lewego-dolnego. Różnica ponad metr. Stąd pomysł wydzielenia dwóch poziomów ogródka aby chociaż jeden poziom był równy
Macie jakieś sugestie jak to wszystko wysadzać z donic jeszcze tej jesieni? Suchą rzekę moglibyśmy usypać ze żwirku + otoczaki, których jest mnóstwo w glebie (spod samych tuj odgrzebałam 3 taczki kamieni różniej wielkości), resztę kupimy w jakimś składzie budowlanym w Łodzi
Lista roślin do dyspozycji:

lista roślin
1. wierzba mandżurska
2. wierzba japońska (szczepiona)
3. brzoza brodawkowata (szczepiona)
4. migdałek
5. sosna nie znam nazwy ale ma złote długie igły
6. sosna zwyczajna (już zasadzona)
7. jodła kalifornijska (4m, do przesadzenia, ma zasłonić widok domku sąsiada). Obecnie rośnie za blisko domu od strony wejścia
8. modrzew szczepiony (około 180cm)
10. hortensja ogrodowa x2
11. zamówiona 4 metrowa katalpa (dojedzie w połowie października) pod nią ma być miejsce z ławeczką
12. świerk karłowy Picea glauca 'Conica'
13. tuja Golden Glob
14. bez
15. winogrono białe, jadalne
16. 3 szczepione na pniu niskie iglaki (w późniejszej formie kuli)
17. Datura
18. mały rododendron

dołączam zdjęcie obecne ogródka, widok ze środkowego okna domu. Całość siatki (oprócz tej, dzielącej nas od lewej strony od sąsiada) przykrywamy matą wiklinową
Z góry baaaardzo dziękuję za wszelkie wskazówki.

Załączniki:
20140922_080129.jpg
20140922_080129.jpg [ 43.84 KiB | Przeglądane 830 razy ]
z google3_mini.jpg
z google3_mini.jpg [ 157.23 KiB | Przeglądane 835 razy ]
23 wrz 2014, o 11:46

planowanie ogrodu to wcale nie jest taka prosta sprawa. Trzeba uwzględnić wiele rzeczy: kierunki świata, czyli gdzie jest wschód a gdzie zachód. To jest bardzo ważne bo nie każde rośliny lubią całodzienne nasłonecznienie. Warto też pomyśleć nad czymś co będzie ozdobą ogrodu. My mamy oczko wodne, które zainstalowała nam firma phu-adviser.pl. Oczko jest piękne, ma zainstalowane filtry i podłączoną wodę. Teraz zimą oczko śpi, ale na wiosnę się obudzi i wróci do życia.

4 lut 2015, o 10:50

Jest dokładnie tak jak piszesz,nic więc dziwnego że wiele osób ma problem z zaplanowanie swojego ogrodu czy też wątpliwości. My na forum chętnei pomożemy i doradzimy,w końcu od tego jesteśmy:)

12 mar 2015, o 16:53

No ja wam powiem, że wynajęcie firmy do planowania ogrodu i potem opieki nad ogrodem to dobra rzecz jest. U mnie robiła akurat ogrody-opoka.pl. Czy dałbym radę to zrobić samemu? Pewnie tak, ale problem tkwi w tym, że w trwałoby to nie wiem, jak długo i pewnie nie wyszło tak, jak planowałem. A tak mam w ogrodzie wszystko poukładanie, choć ogród nie jest tak duży, jak ten na zdjęciu wyżej.

26 lip 2015, o 13:13

polecam wynająć specjalną firmę, która zrobi projekt i wszelkie prace.
Sąsiedzi zrobili po kosztach przez znajomego, który nie ma pojęcia o ogrodach i są rozczarowani. Żadna roślina do siebie nie pasuje, pomieszane są np. te lubiące kwaśną ziemią z tymi co lubią bardziej zasadową. Te które powinny rosnąć na rabatach, rosną za drzewami, te które lubią słońce rosną w cieniu. Ogólnie wszystko jest do zrobienia od nowa... szkoda czasu, pieniędzy i nerwów.
Jak dla mnie lepiej wydać więcej ale mieć raz a dobrze zrobione.

13 paź 2016, o 13:51
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona