Teraz jest 22 sie 2018, o 01:43

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
krety 
Autor Wiadomość

Post krety
Drodzy, podobno z kretami nie ma co walczyć, trzeba je zaakceptować...
Może jednak ktoś zna jakiś skuteczny sposób na przegonienie ich z działki?

19 mar 2009, o 21:42
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Post Re: krety
Akurat w kwesti kretów uważam,że należy sie ich pozbywać i w tym przypadku im szybciej zauważymy nowych lokatorów i zareagujemy tym lepiej.Dla mnie,najlepszym sposobem jest zastawianie pułapek i wyłapywanie ich żywych,jest to sposób humanitarny i naprawdę skuteczny.

4 sie 2009, o 09:35

Bylam pod Oswiecimiem u mojej przyjaciolki i znalazlam u niej w ogrodzie takie smieszne straszaki na grzodkach warzywnych.Zapytalam na co to ,okazuje sie ze to na krety.Trzeba nasadzic takie butelki na metaloyzm precie i wiatr powoduje ,ze ziemia drga ,a krety tego nie lubia.Ja mysle,ze warto sprubowac,to jest prosty z zdrowy sposob. W zalaczeniu jak to wyglada. Powodzenia

Załączniki:
sposob na krety.jpg
sposob na krety.jpg [ 115.59 KiB | Przeglądane 1926 razy ]
sposob na krety 1.jpg
sposob na krety 1.jpg [ 96.54 KiB | Przeglądane 1937 razy ]
5 sie 2009, o 16:10

A może są jakieś skuteczne odstraszacze, różne już stosowałam, mnie powiedzieli żeby powiesić puszki od piwa, zrobiłam to wyglądało fatalnie, a niechcianym lokatorom nie przeszkadzało :x

7 mar 2012, o 20:58

Hej,
Można kupić różne ciekawe ptaszynki i wiatraczki na takich drucikach do ziemi, które na wietrze kręcą różnymi elementami i mają ten sam efekt co brzydkie butelki czy puszki. Jest już takich ogrodniczych gadżetów coraz więcej i mogą być bardzo ładna dekoracją w ogrodzie
a jak ktoś nie chce czegoś takiego, są sprzęty, które wytwarzają ultradźwięki, niesłyszalne fale dla ludzi, a nie do wytrzymania dla tego typu zwierzątek - nie widać tez, a świetnie działają np co takiego
sklepinsekt.pl/category/odstraszacze-ultradzwiekowe?gclid=CL-W5_XD5q4CFUZa3wodgDuxfg

14 mar 2012, o 15:51

puszki mozna pieknie pomalowac i tez wygladaja atrakcyjnie...

ale czy aby na pewno to krety a nie nornice???? u mnie mam problem z nornicami wlasnie, one obzeraja korzenie do szczetu tak ze wlasciwie rosliny nie maja szans. kret, jesli w ogole jakies korzonki niszczy, to tylko w trakcie swoich prac budowlanych;) a nie dlatego ze je zjada.

pozdrawiam!

19 mar 2012, o 10:30

Witam

Od 10 lat stosuję genialny sposób na krety. Jest skuteczny w 100%.
Wystarczy w miejscu (lub bardzo blisko), w którym pojawiły się kopce pozwolić przez 4-7 dni pobawić się min. dwojgu dzieciom w wieku 2-10 lat. Efekt gwarantowany. Krety same się wynoszą tam gdzie jest spokojniej. Warunek : dzieci muszą być energiczne i głośne. Ja mam takie i od czasu do czasu mówię po prostu: dziewczyny pobawcie się parę dni w tym rogu ogrodu bo kreciki przyszły. One wiedzą już o co chodzi. Po paru dniach rozrzucam ziemię z tych pierwszych kopcy i nowe już się nie pojawiają. :D .
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

23 mar 2012, o 13:32

Krety dały się każdemu ogrodnikowi poznać .Znosiłam cierpliwie ich budowle przez kilka lat .Ale w pewnym momencie dochodziło do tego ,że nie tylko naprawiałam trawnik każdego dnia, ale też musiałam odkopywać warzywa spod ziemi w ogródku. Kopiec na kopcu!!! Słyszałam o skorupkach,o liliach, o karbicie i wielu innych sposobach .Jednak zdecydowałam się na zakup dwóch (wszędzie dostępnych w sklepach ogrodniczych) brzęczkach na baterie słoneczną.Jeden stanął centralnie w warzywniaku a drugi na trawniku wsród ozdobnych roslin.Przez pierwsze tygodnie było kopców o dwa razy wiecej...ale systematycznie ich ilość powstawania malała i obecnie ,a mamy marzec , nie mam w ogrodzie ani jednego kreta.Dodam ,ze brzęczki wkopałam w styczniu 2011 roku a w październiku je zabrałam i do dnia dzisiejszego nie ma potrzeby z nich korzystać.

27 mar 2012, o 12:05

A może ktoś zna metodę na nornice, bo z nimi mam spory problem.

27 mar 2012, o 21:22

Zarówno na nornice jak i na krety nie ma dobrej i skutecznej metody,pozostaje jedynie ta "prób i błedów". U mnie kret póki co sieje wieleki spustoszenie,zupełnie sobie z nim nie radzę.

26 lip 2012, o 16:47
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona