Teraz jest 17 sie 2018, o 19:03

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Meble: drewno polskie czy jakieś egzotyczne? 
Autor Wiadomość

Post Meble: drewno polskie czy jakieś egzotyczne?
Meble: drewno polskie czy jakieś egzotyczne?
Chodzi mi o to, jakie drewno pod mocne, porządne meble ogrodowe bedzie lepsze?

11 maja 2015, o 09:44
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Post Re: Meble: drewno polskie czy jakieś egzotyczne?
Z tego co mi wiadomo to oba te rodzaje drewna ta ogólnikowo są ok.
Egzotyczne komplety jak np takie ogrodosfera.pl/zestaw-mebli-ogrodowych-z-drewna-egzotycznego-ak-200sr-512k-black mają to do siebie, że z zasady są o wiele bardziej wytrzymałe niz te z drewna krajowego, ale tez nie dajmy się zwariować: polskie drewno też wytrzyma długie lata, więc jeśli wybierasz meble do ogrodu to po prostu weź takie któe Ci się podobają, bo wytrzymałość wytrzymałością, ale pewnie za 5 lat i tak sobie wymienisz na nówki;)

12 maja 2015, o 11:34

Ja myślę, że i to, i to trzeba z sercem pielęgnować. A polskie drewno na pewno będzie tańsze. Mam drewniany stół i ławki, na zimę chowam to tylko pod zadaszony taras i od czasu do czasu traktuję drewnochronem, ale bez wielkiej przesady. Cieszę się tym zestawem już 6 lat. Szczerze mówiąc, jest mi już wręcz opatrzony, chciałabym coś innego, ale nie wyrzucę przecież zdrowych mebli...
Marzy mi się taki komplet, jak na zdjęciu ale to oczywiście sfera marzeń, bo taki drewniany komplet mam za 700 / 800 zł jak poszaleję, a taki ze zdjęcia...
Obrazek

20 maja 2015, o 20:41

Ja mam własnoręcznie robione meble z sosny, są odpowiednio konserwowane i wyglądają bardzo fajnie. Moim zdaniem nie ma sensu pchać się w koszty i kupować drewno egzotyczne. Strata kasy, którą można w lepszy sposób w ogrodzie wykorzystać.

16 cze 2015, o 13:30

Meble z drewna egzotycznego są drogie i nie sądzę aby były ładniejsze od tradycyjnych mebli polskich. Sama stawiałabym na polskie drewno. Zerknijcie sobie tutaj: meble.ogrodowe.net/meble-drewniane

W tym właśnie sklepie zamawiałam meble ogrodowe drewniane do swojego ogrodu i jestem bardzo zadowolona. Porządnie wykonane, w dobrej cenie. Mam u siebie dokładnie taki tradycyjny komplecik
Obrazek

17 cze 2015, o 07:04

Poszukaj sprawdzony sklep meblowy i może tam Ci doradzą. Jak bardzo chcesz drewniane meble do ogrodu to można taki komplet ogrodolandia.pl/komplet-ogrodowy-cannes by Ci się spodobał. Moim zdaniem bardzo dobrze pasuje i na taras i do ogrodu.

14 lip 2015, o 13:45

Ciekawą opcją są meble ratanowe, nie taka niby nowość, ale sporo osób nadal nie jest przekonana. Ja osobiście jestem zadowolona. Jednocześnie ciekawe są meble z ciemnego drewna, ale to już kosztuje nieco więcej. Do kompletu hobbistycznie szyję sobie poduszki, okrycia, itp. Materiałów szukam w internecie (np. w hurtowniach, bo taniej, dla mnie najlepiej takie możliwie bez wzorów, bo sama wyszywam :)

27 gru 2015, o 21:07

Wszystko zależy od tego jakim budżetem dysponujesz. Trwalsze są gatunki drewna egzotyczne np. teak, ale znacznie droższe. Znacznie taniej wyjdzie kupić meble krajowe z dobrego drewna, nawet dębiny, dobrze wykończone. Nie polecam wyrobów marketowych, ale to już większość wie.
Jeżeli chodzi o wyroby krajowe zobacz tutaj mebleogrodowe.poznan.pl. Można indywidualnie dobrać kolor oraz typ lakieru.

8 sty 2016, o 18:15

Według mnie dobrym pomysłem mogą być meble technorattanowe , coś takiego jak tutaj: blog.edomator.pl/2017/05/24/technorattan/ sam właśnie takie coś zakupiłem do ogrodu. Dużo znajomych, którzy takie kupili są zadowoleni.

26 maja 2017, o 14:52

Mój brat robił z polskiej sosny, tanie drewno:) Wystarczyło kilka łączników do drewna i śrub, aby powstały interesujące meble ogrodowe. Jak widać można, jeśli ma się chęci do pracy:) Teraz wszelkie wątpliwości może rozwiązać dzięki poradnikom internetowym.

12 paź 2017, o 21:42
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona