Teraz jest 20 sie 2018, o 22:25

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Warto założyć szklarnię? 
Autor Wiadomość

Post Re: Warto założyć szklarnię?
Założenie własnej szklarni wcale nie należy do prostych zadań,wręcz przeciwnie bo wymaga to dużo pracy własnej i doglądania roślin czy warzywa które w niej hodujemy,można napisać że wymaga pewnego doświadczenia ogrodniczego. Jaki budżet generalnie posiadasz na ten cel?

8 mar 2016, o 15:52
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Szklarnia jest naprawdę fajnym rozwiązaniem. Pozwala wydłużyć okres wegetacji oraz umożliwia hodowlę roślin wymagających cieplejszego klimatu. Tańszą alternatywą dla szklarni (szkło potrafi kosztować) mogą być tunele foliowe. Obecna technologia poszła nieźle do przodu pod tym względem. Zobaczcie tutaj -> http://tunele-foliowe.pl/folie_ogrodnicze - nie spodziewałem się takich możliwości po samej folii. Rozproszenie światła, brak kondensacji pary wodnej na powierzchni folii, folie odbijające promieniowanie podczerwone do wnętrza i tym samym zmniejszające utratę ciepła w nocy. Ciekawe czy w szklarniach też są takie rozwiązania.

29 cze 2016, o 20:06

Wg mnie szklarnia w ogrodzie, jak mamy miejsce oczywiscie i checi, to obowiazkowa rzecz. Dzieki czemu mozemy sie cieszyc dluzej swiezymi, swoimi! warzywami i kwiatami, a to jest praktycznie bezcenne, szczegolnie jesli mamy dzieci, dla ktorych gotujemy obiadki. Szklarnie nie sa drogie - a wygladaja naprawde ladnie.

28 paź 2016, o 13:23

Moim zdaniem warto, oczywiście pod warunkiem, ze posiada się kawałek gruntu pod uprawę i lubi się ogrodnictwo. Ja mam to szczęście, że mam i jedno i drugie. Niestety szklarni z prawdziwego zdarzenia jeszcze się nie "dorobiłam" , ale to tylko z tego powodu, że od niedawna mogę cieszyć się kawałkiem swojej ziemi. Sezon na sianie i sadzanie zbliża się wielkimi krokami. Już można wysiewać nasiona papryki i pomidorów. To także czas na to, aby wybrać szklarnie. U mnie prawdopodobnie stanie szklarnia poliwęglanowa

2 lut 2017, o 23:50

Zdecydowanie tak! Nie musi być to ogromna szklarnia pochłaniająca mnóstwa czasu, a mała z roślinami, które lubisz najbardziej i są najprostsze w uprawie. Nic tak nie smakuje jak ekologiczne warzywa wyhodowane przez nas samych, a ile to zdrowia dla naszych rodzin :) Sam posiadam małą na swojej działce i traktuję to jako swoje małe hobby i forma relaksu :P

7 lut 2017, o 10:24
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2