Teraz jest 20 sie 2018, o 22:25

zagospodarowanie przestrzeni pod balkonem 
Autor Wiadomość

Post zagospodarowanie przestrzeni pod balkonem
Witam

Mam do zagospodarowania przestrzeń pod balkonem. Balkon znajduje się nad ziemią jakieś 1,5 metra, a pod nim aktualnie jest bałagan: stare deski jeszcze z budowy, płytki, które zostały mi po położeniu na podeście, stare meble ogrodowe i tym podobne śmieci. Chciałem wysprzątać cały ten bajzel i ładnie zagospodarować tą powierzchnię pod balkonem tym bardziej, ze znajduje się on od strony drogi i jak ktoś się popatrzy w stronę domu to nie zachwyci się widokiem śmietnika. Myślę o tym, by zrobić tam takie niby pomieszczenia na sprzęty gospodarskie typu kosiarka, grill, meble ogrodowe. W marketach budowlanych podobno są takie zamykane siatki, które można przymocować do filarów balkonu, ale nie wiem jak to wygląda. Gdyby ktoś miałby jakiś pomysł jak zagospodarować taką przestrzeń lub u siebie zrobił to z pomysłem to byłbym wdzięczny za rady i sugestie. Szukałem w Internecie takich informacji, ale nie znalazłem gotowych rozwiązań. Byłbym szczególnie wdzięczny za zdjęcia, bo chciałbym zobaczyć wizualnie jak to wygląda.

24 maja 2010, o 13:00
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Post Re: zagospodarowanie przestrzeni pod balkonem
Świetny pomysł z tym składzikiem. Jak tworzyłam mój ogród dużo inspirowałam się Stylowi.pl i widziałam tam bardzo dużo kreatywnych i niedrogich pomysłów właśnie na takie przestrzenie. Niektóre były naprawdę zachwycające i uważam, że dla Ciebie stanowiłyby idealne rozwiązanie.

21 cze 2013, o 12:07

ja rowniez mialam podobne problemy, ale wszelkiego rodzaju wyroby z drewna (donice, figurki) zagospodarowaly przestrzen ;) brzmi troche 'tandetnie' ale wyglada naprawde swietnie ;)

7 sty 2014, o 16:48

U mnie pod balkonem dzieci mają piaskownicę, ale popieram pomysł ze składzikiem

9 sty 2014, o 09:25

u mnie był podobny problem, ale ja to trochę inaczej rozwiązałam. nawiozłam trochę ziemi, zasypałam wnękę i zrobiłam taka mini skarpę i posadziłam na niej roślinki. balkon zmienił się w taras, a i dużo lepiej wygląda niż zagracona wnęka z pierdołami

23 cze 2014, o 14:41

My pod tarasem mamy właśnie taki składzik.
Trzymamy tam np. łopatę, konewki.
Myślę jeszcze, żeby wstawić tam jakiś nieduży regał. PanMajster ma całkiem niezłe. Wtedy już w ogóle mielibyśmy tam porządek :)

27 sie 2014, o 16:51

A ja to wszędzie bym donice poupychała :D. Tam, gdzie jest jakaś przestrzeń do zagospodarowania, sprawdzają się praktycznie zawsze. A im więcej roślinności, tym przecież fajniej to wygląda. Rozejrzyj się po dostępnej w Internecie ofercie. Spory wybór - jeśli chodzi o donice ogrodowe jest chociażby na tej stronie: http://ogrodolandia.pl/donice-ogrodowe. Sama jakiś czas temu kupowałam tam kilka donic do ogrodu :).

14 lip 2015, o 18:39

Kalia napisał(a):
A ja to wszędzie bym donice poupychała :D. Tam, gdzie jest jakaś przestrzeń do zagospodarowania, sprawdzają się praktycznie zawsze. A im więcej roślinności, tym przecież fajniej to wygląda. Rozejrzyj się po dostępnej w Internecie ofercie. Spory wybór - jeśli chodzi o donice ogrodowe jest chociażby na tej stronie: http://ogrodolandia.pl/donice-ogrodowe. Sama jakiś czas temu kupowałam tam kilka donic do ogrodu :).

Dokładnie tak, jak tu koleżanka podpowiada. Możesz dookoła poukładać np. takie donice: http://ogrodolandia.pl/donica-z-kratka-ewa-60x180 i pozasłaniać to, czego nie chcesz oglądać. Oczywiście najpierw i tak należałoby trochę posprzątać :) W takie doniczki posadzisz, coś co się pnie i będzie wszystko ładnie zasłonięte. I będzie zielono.

1 sie 2015, o 17:00

a co sądzisz o takim małym skalniaczku pod balkonem ? mogło by to ciekawie wygląac:
http://www.w-moim-ogrodzie.pl/magdalenka

7 mar 2016, o 16:20