Teraz jest 24 wrz 2018, o 16:20

Historia zięby.... 
Autor Wiadomość

Post Historia zięby....
Chora zięba jest już na wolności..Nie można było podwiązać jej skrzydełka,za malutkie/ u większych ptaków tj.gołąb jest to możliwe/,stwierdził ekspert-leśnik, który wykonywał tego typu zabiegi .. Po obejrzeniu powiedział, że może to być skaleczenie spowodowane przez innego, większego ptaka tj.jastrząb. Skaleczenie pod skrzydełkiem ,jodynowałam celem szybkiego obsuszenia i czekaliśmy, aż skrzydełko się samo zregeneruje i zięba zacznie latać. .Pocieszające było to, że miała wielki apetyt:), dużo piła i jadła, szybko wracała jej sprawność i dobra kondycja. Już w domu, po 3 dniach podfruwała na brzeg koszyka, potem wyżej na toaletkę:), więc wyemigrowała na dwór, do domku. Pies i kot dostały szlaban na tę część ogrodu, nie chcieliśmy stresować zięby i zmuszać jej do gwałtownego podrywania się w górę. Obserwowaliśmy ją z daleka, karmiła się już sama na trawniku jak widać na zdj. a teraz to ja już nie wiem , patrząc na te śpiewające , która to była ta chora:)
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie Agata

Załączniki:
od 20 kwietnia 026-crop.jpg
od 20 kwietnia 026-crop.jpg [ 113.61 KiB | Przeglądane 1355 razy ]
23 kwi 2010, o 21:45
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Post Re: Historia zięby....
Czyli zakończenie optymistyczne, cieszę sie i :D :D i i chcę wyrazić swoje uznanie dla Ciebie, Agatko. :!: :!: Dobra robota.
Pozdrawiam Cię serdecznie, Sabina

24 kwi 2010, o 21:05

Agatko, jak to dobrze ,że zaopiekowałaś się ptaszkiem. Jest teraz zdrowy,jak piszesz sama nie rozpoznajesz wśród ptaków, który to Twój. Jest teraz szczęśliwy na wolności wśród swoich. Masz wielkie serce. Serdecznie Cię pozdrawiam.

24 kwi 2010, o 23:09

i ja się cieszę, że histora zięby ma takie szczęśliwe zakończenie :)

25 kwi 2010, o 16:26

Przyznam się szczerze, że miałam wielką ochotę zatrzymać ją w domu na zawsze. Jednak córka i mąż , stwierdzili jednoznacznie, że zięba będzie w klatce bardzo nieszczęśliwa, że musi wrócić na wolność , do swoich.. Nie chciałam jej unieszczęśliwiać, ale obawiałam się , że nie poradzi sobie sama. Teraz wiem, że dobrze zrobiłam , zwracając jej wolność. Dlaczego???. Odprowadziłam dzisiaj sąsiadkę, która wpadła z wizytą w niedzielne popołudnie. Za bramką , stałyśmy jeszcze chwilę na leśnej ścieżce rozmawiając i w pewnym momencie usłyszałam ten śpiew ptaka, taki jak w domu...Uniosłam do góry głowę i ??????????.zięba siedziała na gałęzi taka sama jak tamta i tak samo pięknie śpiewała nam nad głowami. Jakże się ucieszyłam , wykrzyknęłam , spójrz to moja zięba..Nie miałam aparatu ,
żałuję, że nie mogłam zrobić jej zdjęcia, ale mam nadzieję na kolejne takie sympatyczne spotkanie.
Dziękuję bardzo serdecznie za miłe słowa, wsparcie i rady.
Pozdrawiam

25 kwi 2010, o 19:26

Zaprzyjaźniony bażant odwiedza mnie nadal:))))

Załączniki:
od 20 kwietnia 100 [800x600]-crop.jpg
od 20 kwietnia 100 [800x600]-crop.jpg [ 148.86 KiB | Przeglądane 1294 razy ]
od 20 kwietnia 097.jpg
od 20 kwietnia 097.jpg [ 207.88 KiB | Przeglądane 1291 razy ]
25 kwi 2010, o 19:41

8-) Agatko masz bardzo dobre serduszko.Na pewno zięba Ci się odwdzięczy śpiewając w Twoim ogrodzie.W ten sposób Ci podziękuje za okazaną dobroć. :D

25 kwi 2010, o 21:32