Teraz jest 18 cze 2018, o 20:52

Moj nowy gosc 
Autor Wiadomość

Post Moj nowy gosc
Juz od paru dni rozgoscil sie w moim mini ogrodku wielki pajak.Ja go nie widzialam, bo wieczorem juz nie wychodze, ale ostatnio moj syn wychodzil na papierosa i zobaczyl goscia.Jest ogromny, samo cialo ma jak pol wielkiego paluch, no i jest bardzo pracowity, bo rano juz nie ma po nim sladu. Mnie ona nie przeszkadza, ale musze pamietac, ze tam jest.Bylam juz ugryziona przez pajaka i powiem Wam, ze goi sie bardzo dlugo.Najbardziej znany australijsji jadowity pajak to redback,jest maly ale bardzo jadowity, zyje w naszych ogrodach.Ja zawsze mam rekawice do prac wogrodzie.Nie umie nawet zamiatac bez rekawic.Cokolwiek robie dookola domu zawsze w rekawicach.Wam Kochane ogrodniczki tez polacam rekawice ochronne.
Ja mysle,ze ten pajak wylapuje komary ,zobaczcie w prawym rogu.

Załączniki:
nocny gosc.jpg [143.15 KiB]
Pobrane 416 razy
18 lis 2008, o 12:53

Post Re: Moj nowy gosc
Witaj Pindo! Fantazji brakuje żeby sobie cos takiego wyobrazić. Niby wygląda niewinnie, jak pluszaczek rzucony na pajęczynkę ale spotkać go ....chyba bym nie chciała. Prawdopodobnie stroni od czlowieka i jest niegrozny dopoki go nie zaczepisz. U nas w puszczy przy odrobinie "szczęscia" mozna wiosną natknąc sie na wygrzewajacą sie na słońcu zmiję. Jeśli nie nadepczesz na nią-odejdzie. A mój mąż wziął patyczka i próbował ją podjąć to wowczas ukąsiła, w obronie własnej. Były kłopoty, na szczęscie pomoc otrzymał szybko. Pewnie tak jest z Twoim gościem- jeśli go nie draznisz, nic Ci nie grozi. Ciekawa jestem jak zakonczy się jego wizyta w Twoim obejściu, wyprowadzi się dobrowolnie, czy mu "pomożecie"? Pozdrawiam Cie serdecznie.

18 lis 2008, o 22:06
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

W moim ogrodzie również gościli nieprzewidywani goście. Przyleciała rójka pszczela.Na szczęście gościł u mnie brat, który potrafi obchodzić się z pszczołami. Znalazł odpowiednią skrzynkę i wspólnymi siłami strąciliśmy róję, do tej skrzynki wleciały również latające lużne pszczoły. Potem szybko zawieżliśmy pszczoły do zaprzyjażnionego pszczelarza. Cieszyłam się, że wszystko dobrze się skończyło.Dołączam zdjęcie z zawieszoną na drzewie rójką.

Załączniki:
IMG_2113.JPG
IMG_2113.JPG [ 75.33 KiB | Przeglądane 2173 razy ]
12 wrz 2009, o 20:39

Teraz to mnie nastraszyłaś!!! Ja w swoim ogródku widziałam i to też już dosyć dawno kreta, ale go przegoniłam. A pająków si boję wręcz chorobliwie :? chyba przestanę się poruszać po ogródku po zachodzie Słońca, rzecz jasne jak już przyjdzie lato :D

14 sty 2010, o 17:44

Twój gość, Jasiu, nie wygląda na przytulankę, chociaż pokryty jest włochaczem. Brrr. Nie lubie takich pajaków. Tych o cieńkich nogach i nieowłosionych , nie boje :shock: się, po prostu biorę gazetę i bez skrupułów zabijam.

14 sty 2010, o 20:34

Przed paru dniami zagościł u mnie pod oknem bażant. Widocznie był bardzo głodny. Wyjadał karmę dla ptaków, która spadała z karmnika. Ja pracowałam przy komputerze, tuż przy oknie. Dobrze, że miałam przy sobie aparat, bo zrobiłam kilka zdjęć nie płosząc ptaka. Ponieważ mam bardzo blisko do lasu, odwiedzają mnie przeróżne ptaki, ale bażant był pierwszy raz.

Załączniki:
IMG_3609.JPG
IMG_3609.JPG [ 39.51 KiB | Przeglądane 2022 razy ]
20 lut 2010, o 21:33

Ty mieszkasz blisko lasu,ale ja w mieście.Dookoła są domy i bażanty przychodzą do mnie.Jak muszą być głodne skoro wchodzą nawet na taras za jedzeniem.Piękne i coraz rzadsze ptaki

22 lut 2010, o 22:08

Powróciła zima. A sikorki pewnie już myślały o wiośnie. Dzisiaj były takie głodne, że już zjadły 4 x po 0,5 ltr garnuszku słonecznika. A wiewiórka odkopała rosnące na trawniku kępki grzybków i je przegryzała. Zdjęcie - to są właśnie te grzybki, które smakowały wiewiórce. Zdjęcie sprzed paru dni.

Załączniki:
IMG_3653.JPG
IMG_3653.JPG [ 98.29 KiB | Przeglądane 1975 razy ]
7 mar 2010, o 17:25

Zrobiło się znowu zimno, wczoraj u nas było rano - 20 0C, no i śnieg. Do tych grzybków, których zdjęcie jest wyżej, dobrała się wiewiórka. A kot zza szyby prowadzi obserwacje.

Załączniki:
IMG_3733.JPG
IMG_3733.JPG [ 11.67 KiB | Przeglądane 1948 razy ]
9 mar 2010, o 18:53

od paru miesięcy mam nowego kotka, kocurka Foxa. W ogrodzie spędza całe dnie, razem z dwoma starszymi kotkami. Zna wszystkie zakamarki, ale nie płoszy wiewiórek i ptaki........... Zdjęcie 1. W domu jest też chomiczka Furcia. Jest w tuneliku, a Foksiu kombinuje, co to jest...........Zdjęcie 2. Starsze kotki wylegują się na gorącym chodniku. ........ 3. Foksiu na obserwacjach

Załączniki:
IMG_5000.JPG
IMG_5000.JPG [ 37.85 KiB | Przeglądane 1819 razy ]
IMG_4766.JPG
IMG_4766.JPG [ 37.58 KiB | Przeglądane 1834 razy ]
IMG_4712.JPG
IMG_4712.JPG [ 31.04 KiB | Przeglądane 1870 razy ]
9 cze 2010, o 15:28