Teraz jest 18 cze 2018, o 07:59

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Miejsce na przetwory w piwnicy 
Autor Wiadomość

Post Miejsce na przetwory w piwnicy
Jak zorganizować sobie miejsce na przetwory w piwnicy?
Chciałam mieć tam półki, ale chyba się nie doproszę, więc szukam innych rozwiązań...

23 sty 2015, o 23:27
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Post Re: Miejsce na przetwory w piwnicy
Skoro raczej nie doczekasz się tam półek, możesz po prostu kupić regał.
Myślę, że to nawet bardziej praktyczne rozwiązanie.
Sprawdź sobie mocne, metalowe regały tutaj:panmajster.pl/regaly-metalowe - świetnie sprawdzają się w magazynach, archiwach i sklepach, więc tym bardziej powinny zdać egzamin w twojej piwnicy.
Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie.

24 sty 2015, o 15:08

Jest specjalna półeczka i tam stoją kompociki:)

13 lut 2015, o 16:48

Mozna wykonać i wstawić zarówno soobny regał jak i półki do takiej spiżarni czy piwnicy na którym to będą stały przetwory,to naprawdę nic trudnego.

29 mar 2015, o 11:37

Ja mam wstawiony gotowy regał z sieciówki trzy poziomowy. Sprawdza się wyśmienicie. Nie robię przetworów zbyt wiele, ale gdy już w 100% ruszę ze swym warzywniakiem to kto wie. Zamknięte smaki lata w słoiczkach to fajna alternatywa na zimowe dni.
Trzy poziomy to moim zdaniem fajna sprawa, gdyż na jednym trzymam puste słoiki, na drugim nowe zaprawy, a na trzecim pozostałości z poprzedniego roku.

18 paź 2015, o 15:37

Ja muszę pochwalić się swoją wymarzona piwniczką która mam od zeszłego roku i o której zawsze marzyłam. Mieszkamy na wsi kilka lat temu kupiliśmy poniemiecki dom do remontu, ściany były w całkiem dobrym stanie bez wilgoci pleśni czy grzybów które często pojawiają się w domach. Niestety wilgoć pojawiła się w takiej niewielkiej podziemnej piwniczce która urzekła mnie od samego początku. Niestety nic nie mogłam w niej przechowywać ponieważ niesamowicie śmierdziało. Na szczęście znajomy polecił nam osuszacz powietrza, który spisał się rewelacyjnie, a ja w końcu mogłam umieścić gdzieś przetwory z owoców i warzyw z mojego ogrodu, które robiłam przez całe lato.

7 gru 2015, o 10:58

roksiklok napisał(a):
Ja muszę pochwalić się swoją wymarzona piwniczką która mam od zeszłego roku i o której zawsze marzyłam. Mieszkamy na wsi kilka lat temu kupiliśmy poniemiecki dom do remontu, ściany były w całkiem dobrym stanie bez wilgoci pleśni czy grzybów które często pojawiają się w domach. Niestety wilgoć pojawiła się w takiej niewielkiej podziemnej piwniczce która urzekła mnie od samego początku. Niestety nic nie mogłam w niej przechowywać ponieważ niesamowicie śmierdziało. Na szczęście znajomy polecił nam osuszacz powietrza, który spisał się rewelacyjnie, a ja w końcu mogłam umieścić gdzieś przetwory z owoców i warzyw z mojego ogrodu, które robiłam przez całe lato.

Te osuszacze od watersmile to naprawdę cudo. Jestem alergikiem i po małej "wpadce" jaka wydarzyła się po remoncie potrzebowałem na szybko jakiegoś sprawdzonego sposobu na pozbycie się tej wilgoci ze ścian i tak dotarłem do usług tej firmy. Nie wiedziałem czego się spodziewać, ale byłem w szoku ze tak szybko i dokładnie takie małe cudeńko potrafi wyciągnać wodę. W sumie zdałem sobie teraz sprawę, że nie pomyślałem o dokładnym osuszeniu piwnicy. No ale cóż...
A tak swoją drogą - co moze się stać przetworom w szczelnie zamkniętych słoikach, nawet w bardzo wilgotnym otoczeniu? bo moim zdaniem nic wielkiego

24 lis 2016, o 20:30

Warto by się zorientować skąd ta wilgoć się brała w tej piwniczce....

28 lis 2016, o 11:47

Ja niestety nie mam piwnicy, z czego bardzo ubolewa moja żona. Zorganizowałem jej więc miejsce w jadalni ;) Przecież przetwory nie muszą leżeć ukryte i zamknięte na cztery spusty. Zakupiłem kredens i wszystkie przetwory leżą sobie pięknie na widoku w ładnych słoiczkach i buteleczkach. Kredens jest solidny i na pewno wytrzyma :) a dodatkowo stanowi piękną ozdobę jadalni

24 sty 2017, o 15:41

Ja wykonałem metalowy regał, jest dodatkowo przytwierdzony do ściany, dzięki czemu jest stabilny i może pomieścić wiele, trochę ważących słoików. Przy okazji piwnica jest zdecydowanie bardziej zorganizowana.

8 sty 2018, o 12:37
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona