Teraz jest 21 paź 2018, o 05:39

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Zajecie na dlugie zimowe wieczory 
Autor Wiadomość

Post Zajecie na dlugie zimowe wieczory
Kochane Ogrodniczki!! przed Wami dluga zima.Grabie lopaty i inne akcesoria juz w komorkach.Pora na zajecie sie czyms innym w zaciszu domowego ogniska.Proponuje Wam robienie Quiltu.To bardzo popularne zajecie tutaj i w Ameryce.Ja uwielbiam to robic i wierzcie mi nie jest takie trudne jak wygla. Wystarczy troche pomyslu i staruch galganow.Mozna wukorzystac wszystkie resztki materialow.Taki pledzik bardzo ladnie prezentuje sie na lawce ogrodowei i wieczorkiem mozna sie otulic.Ja zrobilam dla mojego wnuka jako mate do zabawy.Jak ktos chce to moge wyslac pare prostych wzorow na e-mail.Jestem teraz w trakcie robienia nowego do mojej sypialni, jak bedzie gotowy to Wam pokaze.

Załączniki:
Quilt dla mojego wnuka 1.jpg [205.32 KiB]
Pobrane 567 razy
21 lis 2008, o 13:33

Post Re: Zajecie na dlugie zimowe wieczory
Witaj Jasiu! Już któryś raz z rzędu oglądam Twoje patchworki, są piękne ale podejrzewam że nie tak proste w wykonaniu. Trzeba mieć trochę wprawy żeby zrobić taki ładny jak Twoj. Zainteresowałam się tym tematem, poszperalam trochę w necie, jest kilka stron po angielsku(odpada), ale znalazlam tez bardzo ciekawą rosyjską. Jet dużo ciekawych wzorów od najprostrzych do pięknych i bardzo skomplikowanych. Zainteresowały mnie nieduże formy-poduszki np. na kanapę. Pięknie wyglądają. Może?! się kiedyś odważę. Trzeba skompletować materiały, pod względem faktury, kolorystycznie. Maszynę mam niezłą. Jeśli uda mi się coś uszyć to się pochwalę napewno. Zacznę od wizyt w ciucholandzie, tam nie raz widzialam piękne, wzorzyste, w dobrym gatunku zaslony i kotary. Do nauki wystarczą. Tymczasem Tobie życzę wytrwałości w dokończeniu dzieła,pozdrawiam Cię serdecznie. Maria

23 lis 2008, o 11:43
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Piękne te Twoje dzieła.Podziwiam pracowitość i cierpliwość.Mnie brakuje już i jednego i drugiego.Aż trudno uwierzyć ,że kiedyś szydełkowałam,wyszywałam i robiłam na drutach i to podobno bardzo ładnie.Niestety to już historia.Pozdrawiam więc tylko Ciebie i wszystkie pracowite dziewczyny z klubu.Naśladujcie Pindę i chwalcie się swymi dziełami ,a ja będę Was podziwiać. ;) :lol:

Załączniki:
Komentarz: Jeszcze nie tak dawno robiłam takie serwetki.
IMG_3475 b.małe.jpg
IMG_3475 b.małe.jpg [ 47.55 KiB | Przeglądane 3830 razy ]
23 lis 2008, o 15:38

I ja pochwalę się efektami moich zimowych zajęc:

Załączniki:
DSC01839.JPG
DSC01839.JPG [ 130.02 KiB | Przeglądane 3758 razy ]
DSC01837.JPG
DSC01837.JPG [ 135.93 KiB | Przeglądane 3753 razy ]
DSC01828.JPG [129.38 KiB]
Pobrane 289 razy
4 sty 2009, o 13:21

I jeszcze te:

Załączniki:
DSC01841.JPG
DSC01841.JPG [ 126.89 KiB | Przeglądane 3816 razy ]
DSC01842.JPG [130.64 KiB]
Pobrane 288 razy
4 sty 2009, o 13:23

Bardzo ładne obrazy - tylko oprawić w ramy i na ścianę, a ja tak nie potrafię :cry:

4 sty 2009, o 13:29

Naprawdę masz zacięcie i bardzo ładnie Ci to wychodzi. Najbardziej podobają mi się bratki, może dlatego, że uwielbiam niebieski kolor prawie we wszystkich odcieniach.
Pozdrawiam serdecznie...

4 sty 2009, o 14:34

Dziękuję za słowa uznania.Da mnie chyba tez bratki są najładniejsze :)

4 sty 2009, o 17:13

Paprotko- to co haftujesz jest super,ja bardzo lubie ten z frontem domu.Kiedys tez haftowalam ,ale nie krzyzyki tylko taki satynowy scieg. Tutaj w Australii sa takie kluby, gdzie kobiety haftuja,szyja paczworki,robia bizuterie i takie inne rekodziela.Ja narazie daje sobie sama rade,ale moze kiedyc jak bede juz starsza to tak dla towarzystwa tez zaczne chodzic na takies zajecia.Teraz chyba zabiore sie za renowacje lalki "barci".Pozdrawiam

5 sty 2009, o 10:51

Dzisiaj przeczytałam / dopiero!!/ o Twojej propozycji szycia patchworków.
Ponieważ sama sobie i dzieciakom w rodzinie szyję, zostaje mi mnóstwo resztek materiałów i od lat sukcesywnie kroje je na kwadraty 18 x 18 cm i zbieram. Jak już się uzbiera odpowiednia ilość, zszywam, dodaję w środek anilanę puszystą/ do kupienia u nas w firmowym sklepie Lentexu/i wychodzą mi z tego piękne, kolorowe pledy.Używam je na Florze i w domu.To wspaniała rzecz, wymyślona ponoć przez angielskie osadniczki, które dotarły do Ameryki i zmusiła je do szycia takich kołder sytuacja. Szyły je z starych ubrań.
Jedną taką kołdrę uszyłam specjalnie dla mojego siostrzeńca, który jest b. wysoki i miał problem ze spaniem. Jest długa 2,5 m i nareszcie nogi nie marzną...
To bardzo dobry pomysł dla zaradnych pań, nic sie nie marnuje, a jak ktoś ma ochotę i trochę zdolności, to uszyje z nowych łatek.
Dołączam zdjęcia jednego z moich pledów.
Pozdrowienia. Ala

Załączniki:
Komentarz: Druga strona.
patchwork 003.jpg
patchwork 003.jpg [ 89.99 KiB | Przeglądane 3570 razy ]
Komentarz: Najstarszy patchwork, ma 24 lata i ciągle w użyciu.
patchwork 001.jpg
patchwork 001.jpg [ 98.42 KiB | Przeglądane 3463 razy ]
18 sty 2010, o 09:19
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona