Teraz jest 15 gru 2018, o 07:36

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Moje Hobby 
Autor Wiadomość

Post Re: Moje Hobby
Witaj Mrówko! Te sweterki które przedstawilaś nam to naprawdę robota dla Mroweczki. Wiem jaka to mozolna praca te wzory wrabiane-dla laikow, trzeba miec pod ręką kilka klębkow włoczki, i tak je przekładać i przekladać, mnie sie plątały i tracilam cierpliwosc. jeśli robilam wnuczce bluzeczke wielokolorową to szczytem wzornictwa byly proste paseczki. Hafciki tez piekne. No proszę, jakie mamy zdolne ogrodniczki- pracują zawodowo, hodują róże, robią profesjonalne zdjęcia, obsługują komputery,szyją, szydelkują,robia na drutach,odnawiają meble, robią nalewki,podróżują, jest wśród nas "zielarz", plastyczka, panie robiące piękne bukiety z suszonych roślin. Ba,nasza pani genowefcia jest pilotem. Ale może sama nam o tym coś napisze, wstawi jakies zdjęcie- prosimy Cię Angeliko. Pozdrawiam Cię Mrowko serdecznie.

21 lis 2008, o 18:53
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

:) Dzięki Białaakacjo za uznanie, cięszę się, że Ci się podobają moje sweterki. "Potrzeba matką wynalazku" - mówi przysłowie. W czasach kiedy zakup czegokolwiek był problemem musiałam nauczyć się bardzo wielu przydatnych rzeczy - co i teraz się często przydaje. Ja również podziwiam dzieła miłych klubowiczek -przepiękne ozdoby Bodety czy też niesamowicie pracochłonne serwety z kordonka.
Mają dziewczyny talent!
Pozdrawiam serdecznie. :D

22 lis 2008, o 21:49

Post Prezent Mikołajkowy
Dołączam się do pochwał dla Genowefci. To świetny pomysł z tym facetem.
Nie mam co prawda ani zdolności do prac ręcznych ani też niezbędnego samozaparcia ale podziwiam wszelkie robótki ręczne.
Dla wszystkich klubowiczów lekko spóźniony ;) prezent mikołajkowy:
na tej stronie
Mnie zaciekawiła zwłaszcza technika zwana Decoupage, która w XVII w. dotarła do Europy z Chin. Co wy na to?
W zakładce Robótki ręczne jest natomiast: "Jak zrobić etui na komórkę?- kurs szydełkowy" ze swietnymi zdjęciami krok po kroku.
A to nasze rodzime hafty kaszubskie:
Załącznik:
elementyhaftu.gif [109.57 KiB]
Pobrane 285 razy

8 gru 2008, o 14:54

Dzięki Krzyśku za prezent Mikołajkowy! Zajrzałam, zapisałam narazie w ulubionych, przejrzałam tylko bardzo powierzchownie i odłożyłam na potem. Narazie absorbuje nas okres przedświąteczny, ale jestem za tym abyśmy wrócili w miarę możliwości do prezentow, pocztowek, upominkow takich niepowtarzalnych, od serca. Właśnie skonczyłam skromną serweteczkę dla koleżanki, wiem że sie jej spodoba, bo lubi takie rzeczy.Pozdrawiam. :)

Załączniki:
DSC00013.JPG [99.79 KiB]
Pobrane 214 razy
8 gru 2008, o 16:17

Pracowite klubowiczki mnie zmobilizowały.Niestety nie do pracy się wzięłam ,tylko zrobiłam remanent w jakimś starym pudle i wygrzebałam dowody mojej pracowitości z czasów kiedy to było koniecznością.Kiedyś przecież nie było pełnych skłepów i wiele rzeczy robiłyśmy same i to nie tylko do uzytku domowego,ale również na prezenty.Moj rekord na szydełku to był pokrowiec na siedzenia do pierwszego naszego samochodu/malucha oczywiście/ z wiskozy.Kto pamięta wiskozę to wie jakie toto było mocne.Jak mała córka w spódnicy zrobionej z wiskozy powiesiła się na płocie ,to wisiała tak długo aż ktoś ją odczepił.Robiłam kolorowe chusty na szydełku na prezenty dla koleżanek i serwety na drutach lub szydełku.Dziś już nic nie robię ,bo wzrok już nie ten i cierpliwości brak.Ale coś z tych staroci mogę pokazać.Pozdrawiam wszystkie pracowite dziewczyny i cieszę się ,że tyle mamy zdolnych osób w klubie.

Załączniki:
Komentarz: kolorowa chustka zrobiona szydełkiem
IMG_3658 b.małe.jpg
IMG_3658 b.małe.jpg [ 41.5 KiB | Przeglądane 579 razy ]
Komentarz: klosz na lampce nocnej zrobiony szydełkiem a pod nią haftowana serwetka.Też moje dzieło.
IMG_3654 b.małe.jpg
IMG_3654 b.małe.jpg [ 24.93 KiB | Przeglądane 581 razy ]
Komentarz: Serweta zrobiona na drutach ciągle zdobi stolik
IMG_3653 b.małe.jpg [25.73 KiB]
Pobrane 200 razy
9 gru 2008, o 21:34

To nie koniec moich dzieł,tylko nie umiałam wysłać więcej jak trzy .A może nie wypada się tak chwalić? :? :lol: A może zaryzykuję? :roll: Pozdrawiam :oops:

Załączniki:
Komentarz: A takie kołnierzyki robilam dziewczynkom do szkolnego fartuszka,aby je przyozdobić bo były szpetne.
IMG_3672 b.małe.jpg
IMG_3672 b.małe.jpg [ 28.68 KiB | Przeglądane 577 razy ]
Komentarz: A to gruba spodnica zrobiona w czasach gdy w bloku nas nie rozpieszczano zimą i było b.zimno.
IMG_3659 b.małe.jpg
IMG_3659 b.małe.jpg [ 36.18 KiB | Przeglądane 577 razy ]
Komentarz: Szydełkowa serwetka na stoliczku nocnym.
IMG_3657 b.małe.jpg
IMG_3657 b.małe.jpg [ 34.12 KiB | Przeglądane 575 razy ]
9 gru 2008, o 21:52

Witam wszystkich!
Ja tak, jak białaakacja zajmuję się w wolnych chwilach robieniem serwetek na szydełku. Obdarowałam nimi już większość mojej rodziny :lol:
Teraz też mam jedną na tapecie.
Zdjęcia zrobiłam tylko niektórym z nich i checią je pokażę.
No właśnie dlaczego można dołączyć tylko 3 zdjęcia?

Załączniki:
Włochy 324 I.jpg
Włochy 324 I.jpg [ 119.42 KiB | Przeglądane 571 razy ]
03.12.08 027 I.jpg [195.33 KiB]
Pobrane 188 razy
Komentarz: ta właśnie pojechała do Włoch jako prezet pod choinkę dla znajomej Włoszki
06.12.08 012 i.jpg
06.12.08 012 i.jpg [ 134.22 KiB | Przeglądane 572 razy ]
9 gru 2008, o 22:15

A tutaj dalsze zdjęcia.
Te serwetki na zdjęciach - są emigrantkami :lol:
Pozdrawiam .....

Załączniki:
Włochy 349 I.jpg
Włochy 349 I.jpg [ 126.34 KiB | Przeglądane 569 razy ]
Włochy 322 I.jpg
Włochy 322 I.jpg [ 139.56 KiB | Przeglądane 566 razy ]
9 gru 2008, o 22:22

Sliczne są wasze prace, dziewczyny. Szczególnie wzruszył mnie szydełkowy biały kołnierzyk do fartuszka szkolnego. Przecież sama takie nosilam w latach 60tych w sredniej szkole. To były pierwsze moje robótki, wlaśnie z konieczności. Zakładalam je także do granatowych sukienek. Wspomnienia, wspomnienia.

9 gru 2008, o 22:36

Piękna, misterna robota! Jestem pełna podziwu.

9 gru 2008, o 22:40
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona