Teraz jest 16 gru 2018, o 02:05

czego brakuje moim kwiatkom? 
Autor Wiadomość

Post czego brakuje moim kwiatkom?
Witam Was serdecznie :)
Chociaż Pani Domu ze mnie nie najgorsza, to mam spory problem z utrzymaniem kwiatków na parapecie. Staram się podlewać je raz w tygodniu, co jakiś czas nawozić, przesadzać, a mimo to są w kiepskiej kondycji. Pożółkłe liście, słaby wzrost. No i próbuje dojść do tego co im dolega ;)
Możecie dać jakieś wskazówki, może tytuły książek, które warto przeczytać? Może pokorzystać z nowinek technologicznych - słyszałam o urządzeniu Flower Care, które diagnozuje czy kwiat ma sucho, brak mu składników mineralnych itd. Ale jak to to robi - to nie mam pojęcia :D Jeśli ktoś ma, to też chętnie się dowiem czy działa.

19 sty 2018, o 20:36
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Post Re: czego brakuje moim kwiatkom?
Mam taki sam problem. Nie jestem raczej wielbicielką czytania książek, ale zaczęłam szukać w Internecie, dlaczego moje kwiaty nie rosną tak jak powinny. Trafiłam na naprawdę ciekawą rzecz, nawet nie wiedziałam, że takie coś istnieje :shock: :shock: No, ale w końcu mamy XXI wiek! Słyszałaś może kiedyś o monitorze roślin? To urządzenie, które dokładnie monitoruje parametry uprawy roślin takich jak : wilgotność gleby, powietrza, temperatury czy stopień nasłonecznienia. Ja zamówiłam je na aze.com.pl/pl/p/Monitor-roslin-Flower-Care-HHCC/1416 i w następnym tygodniu mam nadzieję, że podejmę walkę z brakiem wzrostu moich roślinek 8-) :D

Ostatnio edytowano 20 kwi 2018, o 08:53 przez Maninon, łącznie edytowano 1 raz

27 sty 2018, o 17:02

I jak Ci idzie? :) Ja na aze.com.pl/pl/p/Monitor-roslin-Flower-Care-HHCC/1416 zamówiłam sobie w końcu trzy monitory i powiem szczerze, że mimo wcześniejszych jakichś obaw - urządzenie daje radę.
Wyszło mi, że dwóm kwiatkom, za szczodrze daję pić. Trzeci kwiatek miał za zimno na parapecie i zbyt mało słońca dostawał, bo blokowały mu je zazdroski.
Dodatkowo dostają regularnie odżywkę i są wyraźnie w lepszej kondycji.
Bomba, już się bałam, że czeka ich niecny los :P

13 kwi 2018, o 23:09

Zachwycają mnie te idealnie stworzone ogrody i to jak ktoś zadbał o kaśzy szczegól i dobór każdej roslinki. Ważne dla mnie było by stworzyć równie piękny ogród. Dobór roślin jest bardzo wazny, ale istotne jest też to w jaki sposób bedziemy o te roślin dbać i jakich środków użyjemy. Szukałam do tego odpowidnich produktów i wtedy trafiłam na target.com.pl . Mają wiele nawozów czy rodzai podłoża by odpowiednio zabdac o kwiaty. Zaczełam zostasować je od tego roku i póki co wszystko pięknie kwitnie. Mam nadzieje, że bedzie tak przez całe lato i jesień.

10 maja 2018, o 17:33

Hm, nie wiedziałam, że istnieje taki monitor dla roślin :) Może to być przydatna rzecz, skoro uwzględnia on tyle parametrów

9 paź 2018, o 09:27