Teraz jest 23 cze 2018, o 11:42

przesadzanie średniego Dębu 
Autor Wiadomość

Post przesadzanie średniego Dębu
Dzień dobry,
Wczesną wiosną, kiedy nie było jeszcze liści na drzewie byłem zmuszony przesadzić dość duży dąb (ok 7 m wysokości). Najpierw chciałem go wyciąć ale postanowiłem, że dam mu szansę i przesadzę w inne miejsce na działce. Cała operacja była dla mnie dość pracochłonna, ponieważ wszystko robiłem sam. Najpierw obkopałem drzewo na ok 1m dookoła i próbowałem samochodem osobowym i linką wyrwać go z ziemi. Niestety dąb się nie poddał więc musiałem usunąć większość korzeni, które rosły pionowo w dół. Wtedy drzewo "puściło". W nowym miejscu popełniłem jednak błąd, ponieważ wykopałem za płytki dół dla drzewa przez co musiałem (nie miałem już siły fizycznej go przesuwać) posadzić go tak jak jest i przysypać ziemią, więc rośnie na sporej górce. Dąb jednak wypuścił liście. Niestety są one o wiele mniejsze niż u innych dębów na mojej działce i mają ok 8cm (mam ogród typowo leśny gdzie rośnie wiele dębów i dużych sosen). Wydaje mi się, że od miesiąca liście dębu się wielkościowo nie zmieniły ale narazie nie robią się też żółte pomimo dużej suszy ale są przyklapnięte - może całą energię drzewo teraz skupia na regeneracji korzenia. Chciałbym znawców czy jest sens męczyć dalej to drzewo? Choć bardzo chciałbym aby się przyjęło, to czy macie jakąś radę co jeszcze mógłbym zrobić aby się przyjęło.?Pozdrawiam

6 cze 2018, o 23:11
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość