Teraz jest 17 sty 2018, o 06:57

Grzyby w ogrodzie 
Autor Wiadomość

Post Grzyby w ogrodzie
Ostatnio znalazłam na alegro firmę (Gadar) sprzedającą grzybnie do zaszczepienia w ogrodzie -pod drzewami iglastymi.Ponoc mają rosnąc nawet prawdziwki.Czy ktoś z was słyszał o takiej uprawie?.Czy rzeczywiście pojawią się szlachetne grzyby jadalne?
Pozdrawiam Ala

19 cze 2009, o 14:00
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Post Re: Grzyby w ogrodzie
W moim ogrodzie rosną 20 letnie brzozy, świerki i sosy. Pod tymi drzewami rosną kozaki i maślaki z jadalnych, oraz inne grzyby niejadalne. Dzisiaj właśnie przyniosłam do domu dorodnego kozaka, a drugiego zerwie jak trochę podrośnie. Co roku po wyprawie do dużego lasu, resztki z obranych grzybów wysypuje pod moje drzewa.

19 cze 2009, o 20:51

W moim "ogrodowym lesie" tez mam ponad 20 letnie iglaki,próbowałam wkopywac resztki z grzybobrania i nic nie ma nawet "psiaków" i dlatego zastanawiam się nad kupnem tej grzybni,ale wiadomo,że sprzedający ją wspaniale się reklamuje,zamieszcza piękne zdjęcia ale szukam kogoś kto to już sprawdził.Życzę Ci smacznego,niestety ja muszę się obejśc smakiem.
Pozdrawiam Ala

19 cze 2009, o 20:57

W moim ogrodzie mam wiele drzew iglastych, brzózek, osiki i inne. Niektóre 20-letnie, inne dopiero 15 cm. Pod niektórymi drzewkami od samego początku pojawiły się kozaczki i maślaki, a pod innymi nie, mimo że mają takie same warunki. Las z prawdzikami, kurkami mam blisko, przenosiłam grzybnie i rozsypywałam resztki z obierania - ale raczej bez pozytywnego efektu. Jestem bardzo zainteresowana pojawiającymi się nowościami w postaci grzybni prawdziwków i innych. Będę się pytać w sklepach ogrodniczych. Również liczę na koleżanki z "forum" !!! Pozdrawiam grzybiarzy !!! :roll:

2 lip 2009, o 23:55

witam wszystkich.
zastosowałam tę grzybnię (właśnie z tej firmy) i po wielu latach niebytu grzybeczków znalazłam coś takiego.

nie wiem czy to tylko zbieg okoliczności, (bo kiedyś (kilka lat temu) rosły tu koźlaki), czy faktycznie zadziałała grzybnia - ale fajnie było by gdyby było takich więcej.

Załączniki:
działka 2009r 028(3).jpg
działka 2009r 028(3).jpg [ 96.68 KiB | Przeglądane 10793 razy ]
3 lip 2009, o 21:19

2 tygodnie temu zaszczepiłam w moim ogrodowym lasku grzybnię również f-my Gadar.Co będzie - nie wiadomo, trzeba czekać około 2-3 lat. Czy ktoś już zebrał jakiegoś prawdziwka z takich zaszczepień? Narazie u mnie rosną maślaczki i kozaki.

Załączniki:
IMG_2613.JPG
IMG_2613.JPG [ 72.59 KiB | Przeglądane 10306 razy ]
4 paź 2009, o 13:26

Ja kupiłem na Allegro cztery lata temu taką grzybnie (5 grzybów w tym jeden z blaszkami - mleczaj rydz), nie będę przytaczał nazwy grzybni, ale miała atest. Mam na działce ok. 100 świerków, 10 sosen, 3 brzozy i inne pojedyncze. Przez dwa lata nic się nie pokazało, ale to prawidłowo, bo grzyby miały być w trzecim roku i tak właśnie było. W trzecim roku pokazały się grzyby pod drzewami, pod którymi zaszczepiłem grzybnie w masowych ilościach (ok.30 szt. pod jednym drzewem), ale nie te które kupiłem. Pokazał się dziwny biały grzyb z blaszkami, który strach zerwać, bo nie mogę go znaleźć w żadnym atlasie. W tym roku (czwartym), liczyłem na inne opisywane okazy, ale sytuacja się powtórzyła, więc postanowiłem opisać to ku przestrodze innym. Nie wspomnę już o widoku gromady starzejących się grzybów.
Pocieszam się tylko tym, że pod sosnami od prawie 10 lat zbieram maślaki:)

20 wrz 2010, o 22:12

[]Mam na działce ok. 100 świerków, 10 sosen, 3 brzozy i inne pojedyncze. Przez dwa lata nic się nie pokazało, ale to prawidłowo, bo grzyby miały być w trzecim roku i tak właśnie było. W trzecim roku pokazały się grzyby pod drzewami, pod którymi zaszczepiłem grzybnie w masowych ilościach (ok.30 szt. pod jednym drzewem), ale nie te które kupiłem. Pokazał się dziwny biały grzyb z blaszkami, który strach zerwać, bo nie mogę go znaleźć w żadnym atlasie. W tym roku (czwartym), liczyłem na inne opisywane okazy, ale sytuacja się powtórzyła, więc postanowiłem opisać to ku przestrodze innym. []

Mam dokładnie tak samo, pod młodymi sosnami pojawiają się maślaki, ale to raczej nie zasługa tej grzybni w żelu, a pod brzozami(mam ich kilkanaście) "od metra" owego dziwnego białego grzyba, którego nie można znaleźć w żadnym atlasie. Tworzy się z tego dywan, bo drzewa są +/- 3 metry od siebie. Dodatkowo kupiłem też grzybnię kani, którą dałem w 2 różnych miejsca, czyli obok świerka i w pobliżu brzóz-po 4 latach brak efektu.

28 lut 2014, o 12:58

Grzyby z własnego ogrodu są jak najbardziej możliwe :) Ja się o tym dowiedziałam przez przypadek dzięki poradnikom Obi. Jak zawsze szukałam jakichś ciekawostek o ogrodzie i przeczytałam o tych grzybach...

2 cze 2015, o 05:54

Moja babcia w ogrodzie rozsypywała wszystko co oskrobała z grzybów i zaczęły rosnąć grzyby. Więc jest to możliwe.

22 paź 2015, o 16:14