Teraz jest 30 paź 2014, o 20:12

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Miejsca warte odwiedzenia - z kwiatami i zielenią w tle 
Autor Wiadomość

Post Re: Miejsca warte odwiedzenia - z kwiatami i zielenią w tle
Witaj Ismeno,
Mój ogród jest mały ale nie malutki :D bo pracy w nim jest multum. Powierzchnia 250m2 to typowa wielkość polskich ogródków działkowych. Mój jest przydomowy ale dzierżawiony niestety (nie udało mi się tego kawałka wykupić od gminy).

Piwonie również mam ale w liczbie sztuk...3. Efekt kwitnących peoni w Twoim ogrodzie Mario pewnie jest zachwycający.
Jeśli Tobie odpowiada zestaw roślin to dobrze i nic nie zmieniaj. Jeśli jednak chcesz mieć więcej kwitnących roślin w lipcu, sierpniu i wrześniu to namawiam cię do rozszerzenia asortymentu o te o których zapomniałem w poprzednim poście czyli: budleje Dawida (pachną pięknie), heliopsisy, języczki, astry-marcinki, lilie, liliowce, nawłocie, kocimiętki, bodziszki, trytomy, zawilce japońskie i in.
Pewnie niektóre z nich masz a o te których nie masz
nie musisz się martwić, wstępne namiary mojego ogrodu podałem :)

Pozdrawiam
Herbi (Krzysiek)

P.S Może ktoś z angielskojęzycznych powie mi czy "herbi" to czasem nie jest po naszemu "ziółko" :lol:

P.S.2 Tak a propos budlei Dawida przyciągających motyle to w galerii wczoraj zamiesciłem portrety tych pięknych owadów. Sa tutaj

27 lis 2008, o 13:02
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Witaj Krzysztofie!
Moja działka ma 350m2 w ogrodzie działkowym ale połowa to część rekreacyjna, warzywnik, krzewy i drzewa i olbrzymi świerk srebrny/duma mego ogrodu/ a od tego roku bohater bo uratował życie mojej sąsiadce z działki gdy słup elektryczny spadł to dzielnie go trzymał, w przeciwnym wypadku druty dotknęłyby do altanki, gdzie przebywała sąsiadka.
Doszłam do wniosku, że mam zbyt mało kwiatów kwitnących w m-cu lipcu, sierpniu i właśnie budleje i pustynniki mam wielką ochotę posadzić, bardzo chętnie więc skorzystam z Twojej oferty :D wiosną.
Jesteś Super "ziółko" w dobrym tego słowa znaczeniu :lol:

Pozdrawiam Maria

27 lis 2008, o 21:28

Post Brzeziny k/Kalisza - Wielkopolska
W takim razie Ismeno zapraszam wiosną. Mam zdaje się w doniczce także budleję Dawida obok kilkudziesięciu innych rozmnożonych roślin.

Kolejne miejsce, które przedstawiam w swojej fotogalerii toWielkopolska - Brzeziny/Kalisza
Rezerwat przyrodniczy w tej miejscowości odwiedziłem w upalne letnie południe lipca 2008.
Fantastyczna dzika przyroda pulsowała życiem. Od znajdującego się kilometr dalej kąpieliska docierały głosy wypoczywających osób. Tutaj natomiast cisza pobrzmiewająca cykadami świerszczy w połączeniu z obrazami i zapachami łąki robiła niesamowite wrażenie.

Myślę, że zaakceptowaną galerię można będzie zobaczyć w sobotę. W każdym razie cieszę się, że mogę się z Wami podzielić tymi wrażeniami za sprawą zdjęć w fotogalerii.

Pozdrawiam

Załączniki:
Brzeziny.jpg
Brzeziny.jpg [ 31.92 KiB | Przeglądane 879 razy ]
29 lis 2008, o 01:28

W maju tego roku przy okazji pobytu w Połczynie Zdroju odwiedziłem Ogrody Tematyczne w miejscowości Dobrzyca. Szkółka roślin państwa Bigońskich położona jest między Koszalinem a Kołobrzegiem. Ogrody pokazowe zrobiły na mnie duże wrażenie. Z Centrum Ogrodniczego przywiozłem kilka rzadko spotykanych w sprzedaży ziół m.in. lippię, o której wkrótce parę słów napiszę.
Nowa galeria -> Zachodniopomorskie (3) Dobrzyca
Załącznik:
00_sciezka.jpg
00_sciezka.jpg [ 139.25 KiB | Przeglądane 870 razy ]

4 gru 2008, o 23:49

Powierzchnia mojego ogrodu (ogródka) nie jest liczona w hektarach jak tego powyżej w Dobrzycy. Nawet arów ma ledwie 2 z naddatkiem :lol: ale jest w nim co oglądać. Zapewniam. Kilkaset roślin ozdobnych i przede wszystkim coś czego przez kilka pierwszych lat nie widziałem :oops:
To coś to bogactwo świata zwierzęcego i roślinnego wokół działki. Są jeże, wiewiórki, łasicowate i oczywiście wiele gatunków ptaków (słowiki i inne) oraz motyli (pokazane w galerii)
Jeśli ktoś będzie przejazdem w okolicach Kalisza to zapraszam do odwiedzenia ogrodu. Najlepiej w okresie letnim ale także w maju, październiku gdy jest już/jeszcze bardzo kolorowo.
Na razie proponuję obejrzeć kilka zdjęć w galerii pod tytułem W przedziwnym mieszkam ogrodzie

P.S. 1Obejrzeć ją będzie można za chwilę, po zrobionej aktywacji.
P.S. 2 Załączne ilustracje nie pochodzą oczywiscie z mojego ogrodu. Ale taczki używam często :D
Załącznik:
0_Ogrodnik.jpg
0_Ogrodnik.jpg [ 52.76 KiB | Przeglądane 837 razy ]

13 gru 2008, o 18:50

Piękne ryciny - skąd je zapożyczyłeś? :D

13 gru 2008, o 18:54

Oczywiście z internetu. Pochodzą z XIX wieku więc nie są objęte prawami autorskimi.
Pierwszy z lewej to obraz George'a Bernarda O'Neill'a - Driving a pair
Więcej obrazów tego artysty np. tutaj

13 gru 2008, o 19:22

:D Dzięki za link. Bardzo lubię sielskie obrazki rodzajowe. Kiedy chodziłam do podstawówki - kartki pocztowe z takimi obrazkami miały bardzo wysoką "wartość wymienną" u młodocianych kolekcjonerów. :D Pozdrawiam!

13 gru 2008, o 19:40

W nawiązaniu do Pisma Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego chciałbym zaprosić do zwiedzenia tegoż ogrodu. Przebywałem tam w maju 2004 roku. Zdjęcia są pamiątką, a jednocześnie zachętą dla wszystkich do zwiedzenia tego interesującego miejsca.
Galeria zdjęć dostępna jest tutaj

6 sty 2009, o 21:38

A czy chcecie obejrzeć kawałek ogrodowej Japonii?
proszę bardzo jest także do zwiedzenia w Polsce.
Przebywałem tam kilka lat temu w maju ale wrażenia są ciągle świeże.
Galeria udostępniona a więc zapraszam w ten mroźny styczniowy dzionek do egzotycznego ---->kliknij Ogrodu Japońskiego we Wrocławiu

...i jeszcze fragment ze strony wrocławskiego Ogrodu Botanicznego:
Współcześnie jest to już Ogród Japoński nie tylko z nazwy. Stanowi unikatowy w Europie żywy fragment japońskiej kultury (na bilecie widnieje zapis: "[..] Obecny kształt ogrodu zawdzięczamy pracy polskich i japońskich specjalistów, którymi na etapie projektowym kierował prof. Ikuya Nishikawa. Japońscy specjaliści od budowy ogrodów wraz z firmami polskimi stworzyli w czasie 2 lat piękny zakątek o typowo japońskim charakterze [..]).

7 sty 2009, o 15:51
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona