Teraz jest 18 wrz 2018, o 20:20

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Projektowanie, zakładanie i pielęgnacja ogrodów 
Autor Wiadomość

Post Projektowanie, zakładanie i pielęgnacja ogrodów
Hej. Mam pytanie. Wybudowaliśmy domek drewniany pod gdańskiem. Super piękny. Mamy działkę 2 000 metrów. Na wiosnę chcę stworzyć ogród, sad itd. Ale nie bardzo się na tym znam. Nie wiem jak rozplanować teren, żeby zmieścił się tam ogród z warzywami, ogród z kwiatami, miejsce do rekreacji, dad, miejsce zabaw dla dzieci. Wiem, ze mam spore wymagania, ale teren też jest spory. Chciałabym skorzystać z pomocy architekta krajobrazu, bo wtedy mam pewność, ze wszystko będzie dobrze. Ostatnio natknełam się na stronkę pak.elblag.pl. Czy ktoś korzystał z pomocy tej firmy? Wiem, że mają korzystne ceny, projekty też niczego sobie. Ale nie wiem jak to u nich wyglada z realizacją. Czy ktoś miał okazję korzystać z pomocy tej firmy? W Gdańsku jest sporo firm, ale ceny mają takie, że hej. Za to oni są z Elbląga, ale mają przystępne ceny. Możecie mi coś doradzić?

20 gru 2014, o 15:10
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Post Re: Projektowanie, zakładanie i pielęgnacja ogrodów
Ja też się zupełnie nie znam na roślinach i ogrodach, ale postanowiłam samodzielnie zmierzyć się ze swoim ogrodem, wiem jak powinno to wszystko mniej więcej wyglądać, więc będę się uczyła na własnych błędach. Moze też tak spróbuj? dzięki temu Twój ogród będzie naprawdę - tylko twój :)

27 gru 2014, o 21:50

Ja też jestem zwolennikiem projektowania samemu. Wtedy ogród wygląda dokładnie tak jak sobie wymarzysz. Dużo inspiracji i wskazówek można znaleźć w necie :) Jest zima, więc można trochę poczytać i przemyśleć a na wiosnę wziąć się do pracy. Zobacz koniecznie
Tutaj i Tutaj

14 sty 2015, o 12:00

wiadomo,że samodzielna praca daje poczucie dumy i to jakie! :D u mnie niestety nie było na to czasu, po zakupie domu wróciłam do pracy i nie miałam siły pracować dookoła ogrodu z 2 moich szkrabów pod nogami, myślę,że w takim wypadku firma ogrodnicza, która to jakoś sensownie rozplanuje nie jest złym pomysłem , i mimo że jestem z innych stron (Wrocław, projektowanie ogrodu wykonali mi tutaj - ogrodycorylus.pl to myślę,że korzystanie z takich usług jest dość opłacalne w większości sytuacji.

5 lut 2015, o 15:50

jak kupiliśmy działkę ze starą zabudową to pierwsze co to musieliśmy to wszystko zburzyć. Ale nie robiliśmy tego samemu tylko z pomocą firmy Korab z Gdańska. Oni szybko i sprawnie zajęli się rozbiórką, wyburzeniem. Stara zabudowa była pokryta eternitem, więc firma szybko poradziła sobie z usunięciem tego rakotwórczego azbestu. Ładnie oczyścili plac z gruzu i mogliśmy zacząć budować dom i ogród na pustej powierzchni. Jak pierw powstał dom, a potem ogród ze skalni amie i oczkiem wodnym.

12 lut 2015, o 14:13

Ja z żoną szukałem roślinek na allegro i znalazłem aukcje roślinydoogrodu.pl. Kupiliśmy tanio dużoo roślinek i pięknie obsadziliśmy ogród :)

9 sie 2016, o 13:38

Moim zdaniem nie ma to jak samodzielne zakładanie i urządzanie ogrodu samodzielnie. Mój ogród powstał bez niczyjej pomocy i jestem z niego bardzo dumny. Co więcej już myślę o tym, jak go zaaranżuje przed nadchodzącymi świętami i na pewno postawię na takie iluminacje świąteczne

3 wrz 2016, o 17:26

Aby mieć piękny, a zarazem funkcjonalny ogród, musimy go dobrze zaprojektować. Projektowanie ogrodu powinniśmy zacząć od określenia jakie elementy chcemy w nim pomieścić. Poza tymi oczywistymi, jak garaż, śmietnik, czy taras wypoczynkowy, warto rozpatrzeć też inne elementy jak na przykład skład na drewno, jeśli mamy w domu kominek; dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, jeśli nie uwzględniono go w projekcie domu; altana ogrodowa; miejsce na kompostownik; kącik dla dzieci; ogródek ziołowy czy zbiornik wodny. Kolejnym krokiem jest określenie jakiej wielkości mają być poszczególne elementy, co nam pozwoli zorientować się czy wszystkie zaplanowane elementy zmieszczą się na naszej działce, czy też z niektórych z nich będziemy zmuszeni zrezygnować. Następnie dobieramy styl ogrodu, który koniecznie musi korespondować ze stylem domu, a na końcu dopiero zaczynamy zastanawiać się nad doborem roślin do ogrodu.

26 wrz 2016, o 10:09

Kochani niektórzy z Was popadają w obłęd, przecież, żeby przygotować dobrze i fajnie wyglądający ogród nie potrzeba nie wiadomo ile pieniędzy roślin i wynajmowania profesjonalnej firmy do zrobienia takiej aranżacji. Nie wiem czy widzieliście gdzieś takie elementy - http://www.art-metal.pl/mala-architektu ... ml?cPage=1 świetnie to wygląda i nadaje ogrodą bardzo fajny klimat, a co ważne nie kosztuje to bóg wie ile.

26 paź 2016, o 18:50

Kilka miesięcy temu postanowiłam coś zmienić i zaczęłam od ogrodu. Długo szukałam i w koncu znalazłam, z pomocą przyszła mi Rośliny do ogrodu Marii i Krystyna Kolowca. Panuje tam cudowna atmosfera, rośliny hodowane są pod chmurką, więc są zahartowane. Jestem mega zadowolona

4 lis 2016, o 11:08
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona