Teraz jest 24 wrz 2018, o 15:03

Kot w ogródku przy bloku - problem :( 
Autor Wiadomość

Post Kot w ogródku przy bloku - problem :(
Witam wszystkich :)
Cieszę się, że tu trafiłam - mam nadzieję, że pomożecie mi z moim problemem;p

Jestem właścicielką ukochanego brytyjczyka :) mieszkamy w bloku, ale na parterze, gdzie mamy swój kawałek ogródka :)

Oczywiście kotek uwielbia sobie wychodzić i zwiedzać okolice.

Niestety ogrodzenie mojego ogródka nie jest szczelne - kot może wyjść dołem i oczywiście chętnie się na niego wspina, wychodząc górą. Samo wyjście kota nie jest dla mnie problemem - zawsze wraca domu.
Niestety blisko ogródka jest piaskownica - jedna z sąsiadek zwróciła mi uwagę, że kot czasem do niej wchodzi i ze rodzice martwią się, ze się tam załatwi.
Oczywiście rozumiem w pełni rodziców dzieci, dlatego chciałabym w jakiś zabezpieczyć ogrodzenie, żeby kotek był tylko an terytorium moje ogródka, nie strasząc rodziców:)

Czy ktoś z Was miał podobny problem? czy możecie coś polecić? zwykła siatka zabezpieczy dół, ale ciężko będzie z górą. Ogrodzenie jest drewniane, bez prześwitów (całe "płaty" drewnianego ogrodzenia").

Będę wdzięczna za jakąkolwiek rade:)

Kasia

13 lip 2012, o 14:12
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Post Re: Kot w ogródku przy bloku - problem :(
Witam

Przykro mi ale na kota chyba nie ma rady. skoro może wspiąć się na drzewo to wejdzie i na ogrodzenie, no może gdyby było z wysokiej i gładkiej blachy to nie będzie miał o co zaczepić pazurków....

Powodzenia

mój blog

18 lip 2012, o 11:50

witam serdecznie:)

jest jedno proste rozwiazanie, aby uchronic piaskownice przed kocimi kupami:)
jesli piaskownica jest z drewna to mozna takze z drewna wykonac rodzaj pokrywy, na dwie listwy nabic pare sztachet i tym zakrywac piaskownice... mam podobny problem z kotami z sasiedztwa i doskonale sie takie przykrycie sprawdza, nawet dzieci potrafia po skonczonej zabawie zakryc nim piaskownice...
jesli jednak piaskownica to zwyczajna "kupa piachu" to juz rozwiazanie nie jest takie proste... wiecej majsterkowania, ale wszystko jest mozliwe...

z tym ze... czy naprawde to twoj kot robi tam ewentualne kupy???? pewnie biega tez po osiedlu pare bezpanskich psow, albo innych kotow i w sumie nie wiadomo ktory jest winny...

tym bardziej taka pokrywa dla piaskownicy bylaby wskazana.

co do ogrodzenia.... niewiarygodne, ale prawdziwe.... istnieja siatki na balkon, ktore montuje sie aby kot nie spadl z wysokosci, moznaby taka siatke uzyc i rozpiac ponad ogrodkiem...albo.... zakonczenie ogrodzenia na gorze powinno wygladac tak jak.... sorry za przyklad... ogrodzenia z drutow w oswiecimiu.... zgiete do wewnatrz i z rozpietymi pomiedzy drutami, niekoniecznie kolczastymi. w ten sposob kot nie bedzie mogl sie wspiac do gory i zwiac z terenu gora.

dol oczywiscie musisz inaczej zabezpieczyc.

pozdrawiam i zycze sukcesow w przekonywaniu sasiadow;)

aneta

21 lip 2012, o 11:12

Ja mam manię na koty, i mi nigdy nie przeszkadzały Musiał mi pomagać psycholog. Wrocław to miejscówka najlepszego. Potem tylko było coraz lepiej, wypędziłam szkodniki i pisakownice przykryłam deskami, to najlepsze rozwiązanie. Albo ją pomalować preparatami odstraszającymi zwierzęta.

4 lut 2013, o 13:32

Jeśli pokrywa z desek jest za ciężka i zbyt kłopotliwa są też specjalne siatki i nie ma strachu o siepodzianki w piaskownicy :)

21 cze 2013, o 14:14

Ja na swojego zwierzaka montowałem siatkę z fulo.pl. Można tam też znaleźć siatki, które będą zabezpieczały też górę. Choć wydaje mi się,że szczelna siatka na boki tez powinna starczyć.

17 maja 2018, o 14:17