Teraz jest 24 maja 2018, o 13:43

Pielegnowanie roslin 
Autor Wiadomość

Post Pielegnowanie roslin
Już niedługo dotrze do nas wiosna i zastanawiam się jak podjąć się pielegnacji roslin i jakie preparaty będa do tego najskuteczniejsze. Szukałam tutaj sklepdlaogrodu.pl/nawozy-do-ogrodu-i-produkty-do-pielegnacji-roslin jakiś konkretów. Moze coś podpowiecie?

29 sty 2018, o 15:07
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Post Re: Pielegnowanie roslin
Jeśli chcesz naprawdę dobre nawozy to mogę polecić Ci biogardenę, świetne, ekologiczne nawozy, które naprawdę spełniają swoją rolę. Nie tylko odżywiają roślinę, ale też super użyźniają glebę. Korzystam z ich nawozu do iglaków (biogardena.pl/ekologiczny-nawoz-roslin-iglastych/) i jestem zachwycony tym jak odżywiają drzewka. Dodatkowo miałem przez pewien czas problemy z ich kolorem (nie były zielone) - interwencja z tym nawozem pomogła bardzo szybko, także naprawdę mogę polecić, z własnego doświadczenia.

4 kwi 2018, o 23:26

Post Re: Pielegnowanie roslin
Wiele osób zastanawia się które nawozy są lepsze te naturalne czy sztuczne. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Na pewno bez dwóch zdań trzeba co roku nawozić ziemię zanim posadzimy w niej rośliny. Rośliny podczas wzrostu i rozwoju pobierają z gleby wszelkie niezbędne składniki, jeśli nie w glebie nie ma tych składników deficyt trzeba uzupełnić. Roślinom musimy dostarczyć makro- i mikroelementy j. Azot, potas, fosfor, wapń i itp.
Z naturalnych nawozów najbardziej popularny jest wytwarzany z odpadów roślinnych 
kompost lub obornik powstały z odchodów zwierząt gospodarskich. Uzupełniają one braki składników mineralnych i wzbogacają glebę w mikroflorę. Nie można ich przenawozić. Jednak ich poważną wadą jest to, że rośliny nie mogą pobierać od razu wszystkich zawartych w nich pierwiastków. Najpierw musi nastąpić proces mineralizacji związków organicznych, który jest czasochłonny. Kompost lub obornik w zależności od tego z czego jest wykonany może nie zawierać wszelkich niezbędnych składników i niekiedy okazuje się niezbędne dodatkowe uzupełnienie ich.
Tańszym rozwiązaniem bywają nawozy sztuczne, które zawierają składniki łatwo przyswajalne przez rośliny i w skoncentrowanej dawce. Ich skuteczność widać szybciej niż w przypadków nawozów naturalnych. Są bardziej efektywne. Niestety z nawozami sztucznymi wiąże się ryzyko łatwego przenawożenia i negatywnego działania na glebę.
Jeśli nie mamy wiedzy jakich konkretnych minerałów brakuje w glebie to najlepiej wybrać nawozy wieloskładnikowe dostosowane do grupy roślin jakie chcemy uprawiać.

21 kwi 2018, o 12:33