Teraz jest 22 sie 2018, o 01:43

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Storczyk 
Autor Wiadomość

Post Re: Storczyk
Uwielbiam storczyki. Są piękne ale kompletnie nie mogę ich uprawiać. Mam po nich alergię i nieżyt nosa. Żałuję bardzo, bo prezentują się na prawdę cudownie...

1 wrz 2016, o 13:50
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Miał ktoś z Was niebieskiego storczyka? Bardzo mi się podobają, jednak zastanawiam się jakiego koloru będą kwiaty, gdy zwiędnie i zakwitnie ponownie?

14 lis 2016, o 14:57

Niebieskiego nigdy nie miałam ani nawet nie widziałam :shock: . Ja nie umiem dbać o storczyki, nie wiem, dlaczego, ale nie chcą mi kwitnąć... Moja babcia za to ma wszystkie parapety w storczykach i absolutnie każdy jej pięknie kwitnie. Staram się raz na tydzień wsadzić je do wody i później już nie podlewam, tak jak babcia, ale u mnie chyba po prostu nie czują się dobrze, nie mam ręki do nich :cry:

21 lis 2016, o 13:17

Ja mam niebieskiego storczyka. Jest ciekawy, ale jednak jestem przywiązana do tradycyjnych kolorów. U mnie to się nie sprawdza, ale podobno tym bardziej oryginalny kolor storczyka, tym zazwyczaj trudniej się go uprawia bo jest kolejną mieszanką wyhodowaną w laboratoriach.

22 lis 2016, o 10:39

moja zona ma fioła na punkcie storczyków... mamy je na każdym parapecie w domu i gdzie tylko widzi stroczyk o jakimś innym kolorze, od razu go kupuje. już jej mówie ze nie ma na nie wiecej miejsca, to zamówiła sobie taki metalowy kwietnik i teraz mamy drzewo storczykowe w salonie. nie powiem, bo wyglada to bardzo ładnie, ale przeciez istnieją też inne kwiatki :) jakaś różnorodność musi być, a ja już nie moge patrzeć na storczyki

24 lis 2016, o 13:06

Ja mam storczyków sporo i różne rodzaje. Sprawdzone są u mnie. Na każdym oknie prezentują się estetycznie. Sprawdzają się pod wieloma względami.

6 wrz 2017, o 20:08

Tutaj potwierdzam, storczyk jest wspaniałą ozdobą w każdym oknie, co prawda jest on również bardzo wymagający, ale jeżeli będziemy o niego odpowiednio dbać i postawimy go w nasłonecznionym miejscu to bezie cieszył nasze oko przez dłuższy okres czasu :)

11 wrz 2017, o 09:54

Mam bardzo wiele storczyków w mieszkaniu. Praktycznie na każdym oknie. I na dzień dzisiejszy są to moje ulubione kwiaty Nie dość, że bardzo łatwo się je pielęgnuje to jeszcze są bardzo dekoracyjne. Wystarczy odrobina odpowiedniego nawozu i storczyki mogą kwitnąć długimi miesiącami.

W poszukiwaniu ciekawych okazów proponowałabym wybrać się do Leroy Merlin W sklepie widziałam największy wybór storczyków ze wszystkich miejsc, w których byłam. Nigdzie indziej nie widziałam na przykład storczyków w kolorze błękitnym:
.leroymerlin.pl/rosliny-nasiona-cebule/rosliny-sadzonki/kwiaty-doniczkowe,a362.html
Obrazek

18 wrz 2017, o 11:18

Faktycznie muszę przyznać, że prezentuje się naprawdę pięknie, gratulacje z takiego okazu :) Storczyki potrzebują specjalnych warunków,w tym odpowiednią ilość wody i nasłonecznione miejsce aby mogły się dobrze rozwijać.

19 sty 2018, o 12:42

Ja kocham storczyki, mam ich mnóstwo w domu. Myślałam kiedyś że ciężko będzie utrzymać te piękne rośliny, ale nie jest tak źle. Praktycznie oprócz podlewania nic przy nich nie robię, ewentualnie obetnę stare , zdrewniałe pędy i czasami podleję nawozem do storczyków. Pięknie kwitną :)

12 mar 2018, o 10:30
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2