Teraz jest 20 lip 2018, o 20:29

Drobne kamienie przy schodach 
Autor Wiadomość

Post Drobne kamienie przy schodach
Witam
Zwracam sie z prośba o rady, czy pytaniem, jak kto woli :)
Mianowicie, mam przy schodach wejściowych taki jakby wydzielony kawalek ziemii na którym rosną niewielkie iglaki, jakies kwiatki. Trudno jest tam dobrze wykosic między roslinami i pod nimi, więc chciałbym jakoś rozwiazać ten problem, przy okazji zdobiąc troche to miejsce. Mam trochę takiego gryziku, drobnego kamienia który chętnie bym wykorzystał w tamtym miejscu. Myślałem żeby zebrać tam ok 5cm ziemii i wypełnić to potem tym właśnie kamieniem. Chyba pasowałoby pod ten kamień położyć jakąć agrowłuknine (czy jak sie nazywa taka mata przez którą nie przerasta trawa i zielsko), bo folie chyba nie? Co o tym myślicie? W jaki sposób najlepiej to wszystko przeprowadzić? A może pasowałoby od strony chodnika (niestety z brzydkich płyt betonowych) wstawić jakiś cienki krawężnik który bedzie blokował rozsypywanie się tego kamienia?
Chętnie przeczytam wszystkie rady, jakieś ciekawe pomysły, na które jestem otwarty
Dodam jeszcze ze jestem świeżakiem w sprawach ogrodu i roślin

7 kwi 2016, o 12:16
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Post Re: Drobne kamienie przy schodach
Ah dziękuję za te wyczerpujące odpowiedzi i rady :)

13 kwi 2016, o 17:49

Na fotce poniżej masz przykład zastosowania takiego rozwiązania o jakim piszesz. Obrazek
Płytki są z kolekcji Tubądzin Modern Stone.

20 kwi 2017, o 13:07

Jeżeli płyty chodnikowe są brzydkie, to faktycznie lepszym rozwiązaniem bezie najpierw wstawić tam ładny krawężnik plus dopiero potem dać drobny kamień, żwirek co w praktyce pod względem wizualnym będzie się znacznie lepiej prezentować.

19 kwi 2018, o 11:11

Dlatego przy projektowaniu domu trzeba myslec o przyszlosci. Jak sie dobiera płytki to to jest inwestycja... po co wybierac cos co teraz myslimy ze bedzie ok, ale za kilka lat najwyzej sie zmieni... My chcielismy miec bardzo piaskowiec na posadzce wokol domu, ale wykonawca marmur dulemba jasno i otwarcie potwierdzial, ze to jest faktycznie swietny material pod katem estetycznym, ale nie jest tak wytrzymaly jak chociazby granit czy marmur. A jak wiadomo materialy na zewnatrz poddawane sa roznym czynnikom. Dlatego zrobili nam polaczenie jednego i drugiego. Budowa to inwestycja na przyszłosc czasami warto na poczatku wydac wiecej, ale byc pewnym ze jest to dobra inwestycja na lata

16 cze 2018, o 11:42