Teraz jest 16 gru 2018, o 01:21

Komary 
Autor Wiadomość

Post Komary
Witam.
Może to dziwne pytanie bo tu chodzi o szkodniki względem roślin a ja mam pytanie o szkodniki względem mnie, niemniej jednak nie odbiegającym od tematu roślin.

Mam ogród za domem w związku z czym co lata narażony jestem na szturm tej armii krwiopijców! Doradzcie mi jakąś roślinę którą mógłbym sobie hodować w pokoju a która pozbywała by się tych niemających serca bydlaków. :D

Rosiczka, muchołówka? Która najbardziej się do tego nadaje?

Z góry THX.

16 lut 2012, o 20:48
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Post Re: Komary
Na komary najlepsze będą rosiczki i kapturnice. Dosyć ciężko je dostać stacjonarnie w sklepie, ale można z powodzeniem zamówić takie przez internet. Ja swoje zmawiałem przez taki sklep Roraima, przyszły w nienaruszonym stanie i wcinają komary aż miło :D

5 paź 2016, o 21:52

Odkopuję temat, bo kupowanie rosiczek wydaje mi się niewystarczające. Przecież to rośliny niskie, wymagające. Nie wyłapią komarów latających w powietrzu i siadających na skórze. Nie ma może jakiejś rośliny, która... hmm... może uwalniałaby jakiś nieatrakcyjny dla komarów zapach? Czy w tym wypadku tylko OFF? :P

6 gru 2016, o 09:23

O sposobach na pozbycie się komarów można przeczytać tutaj: http://www.wymarzonyogrod.pl/pielegnacj ... _3583.html
Redakcja serwisu

22 maja 2017, o 08:27

U mnie wszystkie domowe sposoby zawiodły dlatego ja zdecydowałem się na pomoc firmy zajmującej się tępieniem insektów dddowady.pl/zwalczanie-komarow.html . Szybko i skutecznie rozwiązali problem komarów. Mam nadzieję, że w tym roku sytuacja się nie powtórzy.

25 lut 2018, o 14:31

Zastanawiałem się ostatnio właśnie co tu zrobić z owadami głownie komarami wiosną i latem na altance , bo co roku jest ten sam problem, wszyscy z rodziny pogryzieni itp, ostatnio wynalazłem takie lampy: ole.pl/category/lampy-owadobojcze , może ktoś z was ma? Jakieś opinie czy to warto zakupić i taką np sobie powiesić na altance jak się siedzi wieczorem , albo coś? Próbowałem z tymi wszystkimi offami itp i to nie działa... Chyba że znacie jakieś inne sprawdzone sposoby.

22 mar 2018, o 12:21

Mi pomogło, jak sobie siateczkę założyłam na okna, wiadomo, jak się zostawi na przykład uchylone drzwi na balkon, to coś naleci, ale o wiele mniej, niż kiedy nie miałam moskitier. A roślinki mi średnio pomagały niestety :(

22 mar 2018, o 19:33

Komary, muchy, kleszcze są bardzo uciążliwe i nie pozwalają zrelaksować się w pięknym, wypielęgnowanym ogrodzie. Preparatów na komary jest sporo, ja korzystam z takich jak ultra brutal, który jest bardzo skutecznym środkiem przeciw komarom, bezpiecznym oraz długo działającym. Znajomi natomiast polecili mi jeszcze jeden reset strong, jest i na komary i na muchy. Wiele pozytywów o nim mówili. Poczytałam i chyba zastosuję go w tym roku.

26 kwi 2018, o 09:30

Na "nasze" komary niestety żaden specyfik nie zadziałał, próbowałam wręcz wszystkiego ;/ Ja mam jeszcze (chyba) słodką krew, bo ciągną do mnie jak oszalałe. Zdecydowałam się na zakup moskitier do okien, bo już innego sposobu na to nie miałam. Ostatecznie wybraliśmy tą batalię i o komarach zapomnieliśmy, a powiem Wam u mnie kulminacja była w noc dwa miesiace temu kiedy to komary latały okropnie i nas budziły smyrały gryzły i z mężem nie spaliśmy od 3 nad ranem ;/ Teraz już mamy święty spokoj :)

24 sie 2018, o 10:23