Teraz jest 20 kwi 2018, o 22:15

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
hortensje 
Autor Wiadomość

Post Re: hortensje
no pewnie, hortensje są bardzo szlacheckie...a ponadto można przyciąć i kwiata zasuszyć. i też fajnie wygląda w jakiejś kompozycji. Generalnei ten sklep domisad.pl bardzo fajnie jest wyposażony!

29 maja 2015, o 21:12
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Cudowne, uwielbiam ;)

24 cze 2015, o 19:45

Niektóre hortensje są naprawdę prześliczne :) no i to w sumie mało wymagająca roślina.

9 lip 2015, o 12:06

Ja ma w ogrodzie hortensje i wiem że wymagają pielęgnacji szczególnie przed zima, po opadnięciu liści najlepiej należy owinąć hortensję agrowłókniną lub słomianym chochołem. Podstawę krzewu należy podsypać torfem, drobną korą lub obłożyć stroiszem b- gałązkami świerka. Wiosną nie należy zbyt wcześnie odsłaniać rośliny pamiętając o wiosennych przymrozkach.
Niestety hortensja ogrodowa (pomimo swojej nazwy) bardzo często przemarza zimując w ogrodzie! (nawet pomimo naszych starań i dobrego okrycia).

29 lis 2015, o 23:49

Istotnym zabiegiem w pielęgnacji hortensji jest nawadnianie, szczególnie w okresach suszy, oraz ściółkowanie gleby, co dodatkowo pomaga utrzymać wilgoć. Zimą najważniejsze jest, aby dobrze ją zabezpieczyć. Najprostszym sposobem zabezpieczania hortensji na zimę jest kopczykowanie. Hortensje możesz okryć kopczykami z kory drzew iglastych lub torfu lub w zasadzie powinno to już być zrobione, bo ziemia jest przemarznięta. Możesz również owinąć krzewy agrowłókniną.

3 gru 2015, o 12:56

Jedna z moich ulubionych roślin. Lubię też to, że pięknie się zasusza, żona robi z niej suche bukiety i wianki.

1 mar 2016, o 17:42

Mi te kwiaty kojarzą się z ogródkiem mamy! Zawsze ich było pełno i uwielbiam ich widok. Mogę Wam polecić sklep internetowy, z którego kupuje mamie nowe kwiatuszki w pieknych kolorach. To jest Ogród Marzeń. I jeśli się boicie zamawiać przez internet to nie musicie :)) Wszystko zawsze przychodzi zgodnie z zamówieniem i nic nie jest uszkodzone. Z resztą zawsze do nich dzwonię i tłumaczę co mama by chciała. W tym roku już wypatrzyłam taką dębolistną i dwukolorową. Piekności!

17 mar 2016, o 11:28

Muszę przyznać, że hortensje to wyjątkowo urodziwe kwiaty. Moja przyjaciółka w ogrodzie zasadziła niebieską hortensję bukietową, która prezentuje się przepięknie! A najlepsze jest to, że rośnie bardzo bujnie, mimo że kupiła ją w ogrodniczym sklepie internetowym

19 wrz 2016, o 10:14

O tak, hortensje są przepiękne. U mojej mamy w ogrodzie są z nimi jednak problemy, dość szybko marnieją, a czasami w ogóle nie zakwitają i nie można się nimi w pełni cieszyć. Podejrzewam, że może mieć to związek z glebą, bo stanowisko gdzie je sadzimy jest w raczej OK. Tak czy siak uważam, że to jedne z piękniejszych kwiatów i każdy ogród zyskuje z nimi na urodzie. Te rośliny są przy tym bardzo efektowne i trudno oderwać od nich wzrok.

2 paź 2016, o 10:30
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2