Teraz jest 24 wrz 2018, o 15:03

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Pompa solarna, fontanna w oczku wodnym. 
Autor Wiadomość

Post Pompa solarna, fontanna w oczku wodnym.
Witam wszystkich serdecznie. Zbieram się z zakupem pompy do oczka wodnego. Nie wiem co wybrać i waham się niemiłosiernie.

Ostatnio na moim osiedlu u faceta który ma oczko wodne widziałem taką pompę, chyba była solarna, bo panel stał obok. Fontanna działała całkiem fajnie tylko pytanie. Jak to działa w naszych warunkach pogodowych? Może ktoś korzysta z tego typu rozwiązania? I może coś doradzić? Nie zależy mi na mega mocy, bo oczko mamy niewielkie, a na działce bywamy tylko w weekendy i przyznam szczerze, że coś takiego by mi pasowało choćby z tego powodu, że nie miałbym obaw, że prąd jest właczony cały czas. A takie coś by sobie mogło siurkać nawet pod naszą nieobecność :) Znalazłem takie pompy na internecie (firmy nie wymienie z nazwy bo nie chcę być posądzony o kryptoreklamę).
Moje pytanie do ludzi tu na forum - czy ktoś może korzysta z takiego cuda? Jak to się sprawuje w naszych realiach?

19 maja 2012, o 17:28
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Post Re: Pompa solarna, fontanna w oczku wodnym.
Ok. Ciężko było uzyskać odpowiedź na forum więc pofatygowałem się do faceta u którego widziałem pompę. Pooglądałem i przekonałem się jak to działa. Dziele się to opinią tutaj - może komuś się przyda.

Zakupiłem taką samą pompę i działa tak jak oczekiwałem. Dla moich potrzeb ta pompa solarna Oslo jest w zupełności wystarczająca.

Szkoda, że raczkujemy jeszcze w technice solarnej, ale pierwsze skowronki już widać i to cieszy :D

9 cze 2012, o 11:06

Myślę,że technika solarna jest na tyle słabo rozwinięta w naszym,że nikt nie odpwoiedział na forum. Wynika to z niewiedzy i nie można mieć pretensji. Poza tym możesz napisać iel zapąłciłes za pompę solarną? To będzie cenna i praktyczna informacja.

28 cze 2012, o 15:03

OGRODOWA SCENERIA - projektowanie i zakładanie ogrodów.
PERFECT PROJECT- szkolenia z zakresu ogrodnictwa i architektury krajobrazu.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dużo ciekawych i nowoczesnych pomysłów na ogród. W naszej ofercie także praktyczne szkolenia z zakresu zakładania i aranżacji ogrodów.
http://www.ogrodowasceneria.pl
http://www.kursyprojektowaniaogrodow.pl

26 lip 2012, o 13:34

ja np nie znałem tej techniki - dzieki ci za info

15 sie 2012, o 17:40

KosiarkiAllegro napisał(a):
Myślę,że technika solarna jest na tyle słabo rozwinięta w naszym,że nikt nie odpwoiedział na forum. Wynika to z niewiedzy i nie można mieć pretensji. Poza tym możesz napisać iel zapąłciłes za pompę solarną? To będzie cenna i praktyczna informacja.

Witam,

Przeprszam, za nieobecność. Wkacje, dziłaka, urlop... wiecie jak to jest. Nie było czasu zajrzeć na forum. Za pompę zapłaciłem 330zł. Moim zdaniem to rozsądna cena, a trochę szukałem. W sumie przegładałem wiele ofert pomp tradycyjnych, i w końcu zdecydowałem się na tą solarną. Póki co działa super :) Jeśli komuś ta informacja się przyda to dystrybutorem jest firma formentor.pl W razie czego doradzają, ja sie jeszcze u nich będe zopatrywał.

30 sie 2012, o 22:24

W ubiegłym miesiącu zakupiłam pompę na Allegro -dodatkowo ma zainstalowane światełka ledowe (światełka to nonsens,bo w dzień i tak ich nie widać,lepiej by było skierować zapas energii na dłuższą pracę pompy ).Działała super,podpięłam ją do "sikającego" żółwia,było fajnie ...i to pluskanie wody -rewelacja, która trwała tylko do ub.tygodnia :evil: Nie wiem ,może trafiłam na jakąś wadliwą (wysłałam do reklamacji), może następna będzie sprawna :?: dopóki działała było super ,nawet w pochmurny dzień "posikiwala".
Energia solarna jest u nas w powijakach, a szkoda

1 wrz 2012, o 16:29

alachol napisał(a):
W ubiegłym miesiącu zakupiłam pompę na Allegro -dodatkowo ma zainstalowane światełka ledowe (światełka to nonsens,bo w dzień i tak ich nie widać,lepiej by było skierować zapas energii na dłuższą pracę pompy ).Działała super,podpięłam ją do "sikającego" żółwia,było fajnie ...i to pluskanie wody -rewelacja, która trwała tylko do ub.tygodnia :evil: Nie wiem ,może trafiłam na jakąś wadliwą (wysłałam do reklamacji), może następna będzie sprawna :?: dopóki działała było super ,nawet w pochmurny dzień "posikiwala".
Energia solarna jest u nas w powijakach, a szkoda

No to akurat fakt, że jesteśmy w powijakach jeśli chodzi o energie solarną. A można wiedzieć jaki model Pani zakupiła?? U mnie model Oslo pracuje bez zarzutu? A lampki zapalam sobie kiedy chcę bo jest programator :)

3 wrz 2012, o 21:53

No to akurat fakt, że jesteśmy w powijakach jeśli chodzi o energie solarną. A można wiedzieć jaki model Pani zakupiła?? U mnie model Oslo pracuje bez zarzutu? A lampki zapalam sobie kiedy chcę bo jest programator :)[/quote]

Witam,przepraszam za tak duże opóźnienie z odpowiedzią :oops:
pompka,którą zakupiłam na Allegro to BASS, nie chciałabym narazie podawać nazwy tego Allegrowicza,jeszcze poczekam.Jak pisalam wysłałam pompkę do reklamacji,do dzisiaj cisza,żadnego zwrotu,żadnej odpowiedzi na moje zapytania.Poczekam jeszcze parę dni i podam Wam adres tego sklepu, aby przestrzec przed zakupami w nim.
Mam prośbę abyś podał mi orientacyjną cenę zakupionej przez Ciebie pompki,no i gdzie ją zakupiłeś.
Ciepło pozdrawiam z nad mojego stawu.

13 paź 2012, o 08:22

alachol napisał(a):
No to akurat fakt, że jesteśmy w powijakach jeśli chodzi o energie solarną. A można wiedzieć jaki model Pani zakupiła?? U mnie model Oslo pracuje bez zarzutu? A lampki zapalam sobie kiedy chcę bo jest programator :)

Witam,przepraszam za tak duże opóźnienie z odpowiedzią :oops:
pompka,którą zakupiłam na Allegro to BASS, nie chciałabym narazie podawać nazwy tego Allegrowicza,jeszcze poczekam.Jak pisalam wysłałam pompkę do reklamacji,do dzisiaj cisza,żadnego zwrotu,żadnej odpowiedzi na moje zapytania.Poczekam jeszcze parę dni i podam Wam adres tego sklepu, aby przestrzec przed zakupami w nim.
Mam prośbę abyś podał mi orientacyjną cenę zakupionej przez Ciebie pompki,no i gdzie ją zakupiłeś.
Ciepło pozdrawiam z nad mojego stawu.[/quote]

Witam, No jasne. Znam tą firmę. Miałem kiedyś wiertarkę padła mi bardzo szybko. Ja Bass nie polecam. Swoją pompę kupiłem w firmie http://www.formentor.pl

Póki co działa bez zarzutu. Trzeba od czasu do czasu filtr przeczyścić, bo zwalnia ale to problem syfu w mojej wodzie ;) Ostatnio kupiłem też u nich lampe solarną z czujnikiem. Też działa bez zarzutu, więc póki co duży plus dla nich.

Na pewno jeszcze do nich wrócę przed świętami bo żona napaliła się na niebieskie lampki solarne :)

Pozdrawiam.

13 paź 2012, o 20:44
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona