Teraz jest 20 lip 2018, o 20:12

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Stawy ogrodowe ,oczka wodne,fontanny 
Autor Wiadomość

Post Re: Stawy ogrodowe ,oczka wodne,fontanny
Kochani,
musze się przyznać,że koszt mojej fontanny i innych dekoracji do ogrodu był naprawdę stosunkowo niewielki,ponieważ udało mi się dotrzeć do prducenta.
Tak się składa,że producent mieszka w Warszawie,a ja c'a 40km od Warszawy i dekoracje przywiózł mi na miejsce część w jednym roku,a część w drugim roku,a koszty transportu były stosunkowo niewielkie.
Dokupiliśmy jedynie pompkę.
Zawsze chciałam mieć wodę w moim ogrodzie,ale ze względu na wiele niedogodności poprzestałam na fontannie.
"Podłapałam" pomysł Evigen i chyba na wiosnę pomyśle o oczku z wanny...)
Jest jeszcze dodatkowy problem związany z wykopaniem dołu bo mnie ostatnio siadł mocno kręgosłup,a małżonek także nie jest w najlepszej kondycji zdrowotnej
/rozedma płuc/
Są wprawdzie wnukowie,ktorzy mieszkają w Warszawie ale ja jako" Zosia samosia"wyznaję zasadę
"chcesz liczyć,licz zawsze na siebie"
Lusiaku sądzę,że Herbi ma rację.
Jeśli znalazłabyś w swojej okolicy wykonawcę to zdecydowanie będzie to taniej.
Ja mojego wykonawcę znalazłam na Allegro,bo tam się ogłaszał,a pózniej poszło wszystko bardzo sprawnie i bez zastrzeżeń.
Pozdrawiam.

18 lut 2009, o 16:48
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Post z wanny moje żródełko
Wykorzystanie starej wanny to nie taki zły pomysł,ja po remoncie łazienki kiedy dowiedziałam się że jej wywóz będzxie kosztował mnie jakieś 50 zł postanowilam ją wykorzystac na mini oczko Początkowo wkopałam ją do ziemi nalałam wody,obsadzilam roślinami,ale wyglądało to nie jak oczko wodne tylko łazienka w ogrodzie,brakowało tylko muszli ustępowej .wyjęłam więc moją nieszczęsną wannę,dołek pod nią pogłębiłam o jakieś pół metra i na nowo osadziłam ją w dole.Wybrałam po lekkim spadzie ziemię wokół wanny,nadając nieregularny kształt.Kupiłam folię budowlaną(wiem,że taka nie powinna byc,ale po remoncie łazienki byłam już bez kasy),włożyłam ją najpierw do wanny a potem rozciągnęłam wokół niej. i tak powstało żródełko w moim lesie.Oczywiście nie ma tam ryb-te są w moim stawku,tylko rośliny a zwłaszcza rzęsa wodna,którą co jakiś czas wyławiam i karmię moje rybki.

15 maja 2009, o 19:53

Do Alachol...
Witam Cię serdecznie.
Ponieważ jestem zainteresowana zrobieniem oczka wodnego ze starej wanny po bałaganie związanym z kanalizacją miejską,prosiłabym Cię bardzo o załączenie zdjęcia na forum jak prezentuje się Twoje oczko z wanny.
Mam jeszcze jedno pytanie,czy na zimę wypuszczasz wodę z tego mini oczka?
Pozdrawiam.
berta

17 maja 2009, o 13:12

Niestety ale w tej chwili nie mogę Ci wysłac zdjęcia gdyż przygotowując się do kolejnego remontu jestem zmuszona do końca czerwca przebywac na obczyznie (tak a propo to w związku ze spadającym bezrobociem w naszej ukochanej ojczyznie),ale zrobię to zaraz po powrocie w pierwszych dniach lipca,póki co możesz zacząc kopac .Ja oprócz "mojej wanny" czyli zródełka mam wiekszy stawek,niestety zrobilam wielki błąd wykładając go zieloną folią Zdawało mi się,że będzie ładnie widac toń wody,niestety wygląda to tragicznie zwłaszcza gdy wyparuje trochę wody i odsloni się plastikowy zielony brzeg,nie wiem co teraz z tym robic na zmianę tej jednak kosztownej inwestycji nie mam ochoty.Wyłożyłam brzeg kamieniami,ale ta zielenina i tak prześwituje.Po powrocie zamierzam zrobic filtr biologiczny,czyli strumyk obsadzony roślinami wodnymi to wtedy muszę coś zrobic chocby tylko z brzegiem.
Na zimę wody z wanny nie spuszczam bo rosną w niej rośliny,to by przemarzły,ślimakom udaje się przezimowac to chyba nie jest zle
Mam pytanie czy ktoś z Was ma albo słyszal jak dziala pompka z fontanną-solarna;w internecie pojawiają się ogloszenia.ale nie wiem co to jest warte
:?: Życzę ci powodzenia w kopaniu,jeżeli masz miejsce to powiększ jak najbardziej linię brzegową nie zachowując formy kwadratu,ja rzuciłam wokół wanny wąż gumowy i kopalam tak jak się ułożył czyli nieregularnie no ale to oczywiście moja koncepcja a każdy robi wg swojego uznania Pozdrawiam alachol

17 maja 2009, o 14:48

Witam serdecznie. A ja z kolei mam pytanie odnosnie kwiatów w ogrodzie koło fontanny. Słyszałam ze bardzo odbrze kwitna tam irysy. Czy to prawda?? Chciałabym kupic odmiane nasion Irys dutch Blue Magic,widziałam takie na
e-hortico.pl czy to jest dobry pomysł??

30 wrz 2009, o 12:20

Ja mam podobne oczko jak u magnolii tylko, że do samego brzegu idzie kostka brukowa i nie wiem czy ją zlikwidować, bo roślinki mi przy niej zmarniały. w innych miejscach się trzymają, a tu nie. co robić?

29 gru 2009, o 16:39

Bardzo fajny pomysł na nowoczesną fontannę do ogrodu:
ogrody wodne

29 gru 2009, o 20:18

Obrazek

Mam dosyć duże oczko wodne, na folii, z rybkami od 5 lat - nie udało mi się jeszcze osiągnąc w nim równowagi biologicznej, ale nie ustaję w próbach. W tym roku przeciw glonom wypróbuję nową metodę. Więcej tutaj:
http://www.nastrojowyogrod.pl/category/przestrzenie-ogrodowe/ogrody-wodne/

23 mar 2010, o 07:44

Witam. Może ktoś doradzi mi co robić z moją kaskadą. Tak wyglądała rok temu (nie wiem czy zdjęcie dobrze wkleiłam ) to są dwa połączone wymurowane pojemniki. W środku było wymalowane specjalną farbą taką gumową, ale po zimie okazało się, że farba odłazi, a do tego między płytkami w fugach wyłazi biały nalot z chloru, który dodawałam do wody. Muszę odizolować pojemniki z wodą żeby chlor nie przebijał się przez beton bo płytki też odpadają. Chciałam to naprawić, kupiłam specjalną grubą folię do oczek wodnych, ale nie wiem jak ją tam w środku przymocować, zupełnie się nie znam na tym. Na zaprawę? czy jak? Jeśli ktoś mógłby mi doradzić będę wdzięczna. Połowa lata mija a oczko stoi i straszy zamiast cieszyć szumem strumyka.

Załączniki:
8027_m[1].jpg
8027_m[1].jpg [ 2.63 KiB | Przeglądane 5160 razy ]
29 lip 2010, o 10:44

Ten artykuł o oczkach wodnych - bardzo ciekawy:)

6 maja 2013, o 07:59
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona