Teraz jest 20 sie 2018, o 22:22

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Jaką kosiarkę wybrać? 
Autor Wiadomość

Post Jaką kosiarkę wybrać?
Jaka kosiarka będzie odpowiednia do małego ogrodu? Lepiej wybrać akumulatorową czy spalinową? Co sądzicie o tym modelu: polskidrwal.pl/produkt/556.kosiarka-elektryczna-elm3311.html? Może ktoś z Was takowy posiada i wypowie się, jak użytkuje się ten sprzęt? Bo właśnie mam dylemat wraz z mężem, co wybrać, a że zbliża się wiosna, pomału trzeba się już za czymś rozglądać... Proszę więc o podpowiedzi :). Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Kalina.

28 lut 2015, o 18:51
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Post Re: Jaką kosiarkę wybrać?
Polecę Tobie coś co sama używam kosiarkę Faworyt KC 1200 - wydaje się porządniejsza niż ta, o którą tutaj pytasz.

2 mar 2015, o 15:53

Może napisz jaki budzet posiadasz na ten cel i wtedy doradzimy na którą się zdecydować,teraz w sklepach internetowych znajdziesz jeszcze promocje,ale trzeba się śpieszyć.

12 mar 2015, o 17:04

Do małego ogrodu zdecydowanie elektryczna kosiarka, nie ma co przepłacać na spalinowych. Sam sie o tym przekonałem i obecnie używam kosiarki Lider KC 1000A.

16 mar 2015, o 16:29

Kalia napisał(a):
Jaka kosiarka będzie odpowiednia do małego ogrodu? ...... Z góry dziękuję i pozdrawiam. Kalina.

Jeśli mowa o małym orodzie to możesz wybrać między;
1. Ręczne czyli kosiarki bębnowe
2. kosiarki akumulatorowe
3. kosiarki elektryczne
4. podkaszarki elektryczne

Jako że nie napisałeś nic o powierzchni trawnika trudno dać Ci konkretną odpowiedź. Mały oogród to dla jednych 100 m2 trawanika między krzakami a dla innego 300m2 w prostokocie. Ja np mam ogród myślę że spory ale samej trawy mam jakieś 200m2. Dlateo zastanawialem sie między kosiarką akumulatorową a podkaszarką. Ostatecznie bybór padł na rozwiązania akumulatorowe z AL-KO.

20 mar 2015, o 16:45

Podkaszarke tak czy inazcej musisz mieć aby podciąć trawę przy murze czy płocie,kosiarką tego nei zrobisz,a nawet do małego ogrodu bardziej praktyczna i wygodniejsza będzie oczywiście spalinowa.

29 mar 2015, o 11:42

Jak wybrać kosiarkę do ogrodu - pomocne wskazówki w tym artykule: http://www.wymarzonyogrod.pl/narzedzia- ... _1830.html
Redakcja serwisu

30 mar 2015, o 10:28

Elektryczną chyba że bardzo duża działka to spalinową. I zwracaj uwagę na szerokość im większa tym lepiej chyba że masz dużo różnych przeszkód to lepiej manewrować mniejszą.

2 kwi 2015, o 23:12

Całkiem ciekawy artykuł,dzięki za wstawkę bo warto poczytać i wiedzieć znacznie więcej. Poza tym teraz w pełni sezonu ceny kosiarek pójdą nieco w górę więc trzeba się śpieszyć. Powyżej pisałem też,że do więszych powierzchni lepszą opcją jest kosiarka spalinowa.

17 kwi 2015, o 11:11

Nordmania napisał(a):
Podkaszarke tak czy inazcej musisz mieć aby podciąć trawę przy murze czy płocie,kosiarką tego nei zrobisz,a nawet do małego ogrodu bardziej praktyczna i wygodniejsza będzie oczywiście spalinowa.

oczywiście że tak. Kosiarką nie dojedziesz w miejsca o których piszesz. Ale pytanie brzmiało:

"Jaka kosiarka będzie odpowiednia do małego ogrodu? Lepiej wybrać akumulatorową czy spalinową? " dlatego o podkarzarce nie wspominałem.
Jednak nie zgodzę się by do małego ogrodu kosa spalinowa była wygodniejsza. Podkaszarka elektryczna mimo kabla ma swoje plusy; jest bardziej precyzyjna, mała, poręczna i lekka. Pracaowałem i z podkaszarką i z kosą spalinową i jak masz zawijańce, rabaty, zauki, rośliny sie kładą na trawę, jakieś ciasne miejsca a do tego cały trawnik jest niewielki to spalinową kosą sie zamęczysz.

ps. Kalia, i jak, dokonaliście wyboru ?

20 kwi 2015, o 19:32
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona